Konut Projesi

Türkiye’de Konut Sektörü Nereye Gidiyor?

Türkiye gelişmekte olan bir ülke olup, dünyanın en hızlı büyüyen ülkeleri arasında yer almaktadır. Ülkemizin gelişmesinde önemli bir yer tutan bir sektörde inşaat sektörüdür. İnşaat sektörü adeta büyümenin lokomotifi haline gelmiş olup, binlerce insan yurt içi ve yurt dışındaki projelerde istihdam edilmektedir. Bunun yanı sıra birçok müteahhitlik firması da üstlendikleri devasa projeler ile dünyada adından söz ettirmektedir.

Yurt içindeki inşaat sektörünün üstlendiği projelerin önemli bir kısmını konut projeleri oluşturmaktadır. Ülkemiz insanının zenginleşmesi, konut alırken yapılan ödemeler konusunda sağlanan kolaylıklar konut projelerinin büyük bir pazar haline gelmesine neden olmuştur.  Artan konut ihtiyaçları nedeniyle konut sektörü giderek daha da büyümektedir ve yurt içinde bir para sirkülasyonu sağlanmaktadır.

İç pazarın canlanmasını sağlayan konut sektörü sayesinde birçok farklı iş kolu da gelişim göstermektedir. Sonuç olarak konut sektöründeki canlanma ve gelişim birçok farklı iş kolunu etkilemekte, istihdam anlamında birçok insanın hayatına katma değer olarak girmektedir.

Konut Projeleri Terimi Nereden Geliyor?

Türkiye’de Konut Sektörü Nereye Gidiyor?

Konut projeleri kavramı son yıllarda hayatımıza girmiş bir kavramdır. Eski zamanların ihtiyaçlarının günümüzde farklılaşması, büyükşehirlerde yaşam alanlarının giderek daralması, insanların yeni yaşam alanlarına olan ihtiyaçlarının fazlalaşması sonucunda yeni yaşam alanları dizayn edilmeye başlanmıştır.  Bu yeni yaşam alanı projelerine günümüzde Konut Projeleri ismi verilmektedir.

Toplu konut projeleri sayesinde binlerce insan için yeni yaşam alanları inşa edilmektedir. Ayrıca özel sektör eliyle de birçok farklı konut projesine imza atılmaktadır.  Söz konusu konut projeleri sadece binalardan oluşmamaktadır. Bunun yanı sıra sosyal yaşam alanları, alış veriş merkezleri, oyun alanları da konut projelerine dahil edilen yapılar arasında yer almaktadır.

Kendi kendine yeten bir şehir hüviyetine sahip olan bu projeler sayesinde insanlar yaşam alanlarından fazla uzaklaşmadan tüm ihtiyaçlarını giderebilmekte ve kendilerini daha güvende hissetmektedirler. Konut projeleri kavramı tüm bu bilgiler ışığında kendi kendine yeten mini şehirler hüviyetindedir.

Ülkemizde Var Olan Konut Projeleri Trendleri Nelerdir?

Sarıyer

Her konuda olduğu gibi konut projeleri konusunda da her dönemin kendine has trendleri vardır. Günümüzün popüler konut trendlerinden bir kaçı bahçeli konut projeleri, akıllı ev konseptleri, toplu konut projeleri olarak sıralanabilmektedir. Bu trendler günümüzün istek ve ihtiyaçları göz önünde tutularak hazırlanmış projelerdir.  Günümüz insanı bir yandan teknolojik imkanları sonuna kadar kullanmak diğer yandan da doğa ile iç içe olmak istemektedir. Bu türden zor isteklerin karşılanması amacıyla inşaat sektöründe var olan tüm imkanlar kullanılarak yeni nesil şehirler inşa edilmektedir.

Konut projeleri caddeleri ve yolları ile, toplu yaşam alanları ile komplike yapıda projeler olup, insanların her türlü ihtiyaçları düşünülerek hayata geçirilmektedir. İnsanlar bu türden yaşam alanları ile büyükşehirlerin keşmekeşinden kurtulabilmekte ve yeni nesil yaşam alanların keyfini sürmektedirler.

turkiyede-konut-sektoru-nereye-gidiyor

ABOUT THE AUTHOR

Benzer Haberler

 • Emlak Danışmanı ile Çalışmak Neden Avantajlı Biliyor Musunuz?

  Emlak Danışmanı ile Çalışmak Neden Avantajlı Biliyor Musunuz?

  Emlak piyasasında nokta atışı yapacak yatırımların sırrı emlak danışmanı ile çalışmanın avantajlarını bilmektir. Emlak sektörü inanılmaz bir gelişim gösteriyor ve en kazançlı yatırımların da yapıldığı sektör olmaya devam ediyor. İster yaşamak için ister yatırım yapmak için emlak arıyor olun emlak danışmanı ile çalışmak birçok açıdan avantaj sağlar. “Neden emlak danışmanı ile çalışmalıyım” diye soruyorsanız emlak

 • Konut Kredisi Alarak Ev Sahibi Olmak Kolay Mı?

  Konut Kredisi Alarak Ev Sahibi Olmak Kolay Mı?

  Toplu para ile nakit ödeyerek ev sahibi olmak günümüz yaşam koşullarında oldukça zor. Ev sahibi olmak isteyenler için “nasıl konut kredisi alabilirim” sorusu bu nedenle önemli bir sorudur. 2007 yılında yürürlüğe girmiş olan kanun konut kredisi ile ev alma sistemini devreye soktur. Bu sistem tüm dünyada mortgage olarak bilinen kira öder gibi ev sahibi olma

 • Anadolu Yakası’nda En iyi Fiyat Hangi Konut Projelerinde?

  Anadolu Yakası’nda En iyi Fiyat Hangi Konut Projelerinde?

  İstanbul konut projeleri açısından zenginleşirken alıcılar için çok avantajlı seçenekler doğuyor. Konut projeleri Anadolu Yakası fiyatları arasında en avantajlı fırsatları sunan firmalar detaylı proje tanımları ile sitemizde yer alıyor. Anadolu Yakası konut projelerinde ilçelere göre kolay arama yapabileceğiniz sitemizden en iyi fiyat seçeneklerinin sunulduğu konut projelerini inceleyebilirsiniz. Güncel konut projelerinde taksit olanakları, peşinat durumu, ödeme

 • Konut Projeleri Nasıl Yapılır?

  Konut Projeleri Nasıl Yapılır?

  Son yıllarda yükselişe geçen konut projeleri hakkında genellikle sadece potansiyel alıcılara neler sunduğu bilinir. Konut projeleri nasıl yapılır son haline gelene kadar hangi aşamalardan geçer bu konuda alıcıların pek bilgisi yoktur. Konut projeleri hayata geçirilirken belli aşamalardan geçen planlama ile ilerlenir. Konut projelerinin şehirleşme organizesi açısından elbette önemli bir yeri var. Ancak planlı şehirleşme için

 • Faizsiz, Kredisiz, Konut Sahibi Olmak Artık Çok Kolay

  Faizsiz, Kredisiz, Konut Sahibi Olmak Artık Çok Kolay

  Son birkaç yıl öncesine kadar, konut sahibi olabilmek için yüklü miktarda hazır paramızın olması gerekiyordu. Fakat artık birçok proje dâhilinde, kira öder gibi aylık taksitler ile ev sahibi olabilmemiz mümkün. Üstelik tüm bunları yapabilmek için banka, kredi, kefil ve faiz gibi dertleriniz olmayacak. 3D Konut olarak belirli projeler kapsamında herkesin kolayca ev sahibi olmasını hedefliyor

YORUM YAP

Eposta adresiniz paylasilmayacaktir. * ile belirtilen alanlar zorunludur.

Ad Soyad *

Eposta *

Firma