Konut Projesi

Türkiye’de Konut Sektörü Nereye Gidiyor?

Türkiye gelişmekte olan bir ülke olup, dünyanın en hızlı büyüyen ülkeleri arasında yer almaktadır. Ülkemizin gelişmesinde önemli bir yer tutan bir sektörde inşaat sektörüdür. İnşaat sektörü adeta büyümenin lokomotifi haline gelmiş olup, binlerce insan yurt içi ve yurt dışındaki projelerde istihdam edilmektedir. Bunun yanı sıra birçok müteahhitlik firması da üstlendikleri devasa projeler ile dünyada adından söz ettirmektedir.

Yurt içindeki inşaat sektörünün üstlendiği projelerin önemli bir kısmını konut projeleri oluşturmaktadır. Ülkemiz insanının zenginleşmesi, konut alırken yapılan ödemeler konusunda sağlanan kolaylıklar konut projelerinin büyük bir pazar haline gelmesine neden olmuştur.  Artan konut ihtiyaçları nedeniyle konut sektörü giderek daha da büyümektedir ve yurt içinde bir para sirkülasyonu sağlanmaktadır.

İç pazarın canlanmasını sağlayan konut sektörü sayesinde birçok farklı iş kolu da gelişim göstermektedir. Sonuç olarak konut sektöründeki canlanma ve gelişim birçok farklı iş kolunu etkilemekte, istihdam anlamında birçok insanın hayatına katma değer olarak girmektedir.

Konut Projeleri Terimi Nereden Geliyor?

Türkiye’de Konut Sektörü Nereye Gidiyor?

Konut projeleri kavramı son yıllarda hayatımıza girmiş bir kavramdır. Eski zamanların ihtiyaçlarının günümüzde farklılaşması, büyükşehirlerde yaşam alanlarının giderek daralması, insanların yeni yaşam alanlarına olan ihtiyaçlarının fazlalaşması sonucunda yeni yaşam alanları dizayn edilmeye başlanmıştır.  Bu yeni yaşam alanı projelerine günümüzde Konut Projeleri ismi verilmektedir.

Toplu konut projeleri sayesinde binlerce insan için yeni yaşam alanları inşa edilmektedir. Ayrıca özel sektör eliyle de birçok farklı konut projesine imza atılmaktadır.  Söz konusu konut projeleri sadece binalardan oluşmamaktadır. Bunun yanı sıra sosyal yaşam alanları, alış veriş merkezleri, oyun alanları da konut projelerine dahil edilen yapılar arasında yer almaktadır.

Kendi kendine yeten bir şehir hüviyetine sahip olan bu projeler sayesinde insanlar yaşam alanlarından fazla uzaklaşmadan tüm ihtiyaçlarını giderebilmekte ve kendilerini daha güvende hissetmektedirler. Konut projeleri kavramı tüm bu bilgiler ışığında kendi kendine yeten mini şehirler hüviyetindedir.

Ülkemizde Var Olan Konut Projeleri Trendleri Nelerdir?

Sarıyer

Her konuda olduğu gibi konut projeleri konusunda da her dönemin kendine has trendleri vardır. Günümüzün popüler konut trendlerinden bir kaçı bahçeli konut projeleri, akıllı ev konseptleri, toplu konut projeleri olarak sıralanabilmektedir. Bu trendler günümüzün istek ve ihtiyaçları göz önünde tutularak hazırlanmış projelerdir.  Günümüz insanı bir yandan teknolojik imkanları sonuna kadar kullanmak diğer yandan da doğa ile iç içe olmak istemektedir. Bu türden zor isteklerin karşılanması amacıyla inşaat sektöründe var olan tüm imkanlar kullanılarak yeni nesil şehirler inşa edilmektedir.

Konut projeleri caddeleri ve yolları ile, toplu yaşam alanları ile komplike yapıda projeler olup, insanların her türlü ihtiyaçları düşünülerek hayata geçirilmektedir. İnsanlar bu türden yaşam alanları ile büyükşehirlerin keşmekeşinden kurtulabilmekte ve yeni nesil yaşam alanların keyfini sürmektedirler.

turkiyede-konut-sektoru-nereye-gidiyor

ABOUT THE AUTHOR

Benzer Haberler

 • Avantaj Sağlayacak Konut Sektörü Analizi Nasıl Yapılır?

  Avantaj Sağlayacak Konut Sektörü Analizi Nasıl Yapılır?

  Konut sektörü ülkemizde her geçen yıl hızını arttırarak büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Konut sektöründe yatırım yapmak isteyenler ve avantajlı fiyatlara en iyi konutları almak isteyenler için ilk adım konut sektörü analizi hakkında bilgi sahibi olmak. Değişen sektör koşullarında avantaj sağlayacak konut sektörü analizini nasıl yapacağımızı bu yazımızda inceleyeceğiz. Konut satışları istatistikleri, hangi bölgelerde hangi

 • Konut ve Emlak Sektörü Elinizin Altında

  Konut ve Emlak Sektörü Elinizin Altında

  İnternet sayesinde anlık ve güncel bilgilere ulaşmak çok kolay hale geldi. Üstelik bu bilgilere ulaşabilmek için birçok sitede bulunuyor. İnternet sayesinde emlak sektörü tabiri caizse elinizin altında bulunmaktadır. Hangi proje hangi aşamada bulunduğunuz şehirde hangi projeler gerçekleştiriliyor bu tür bilgilere ulaşabilmek için internet yeterli ve yerinde bir kaynak. Konut denilince akla gelen her türlü bilgiye

 • Göz Kamaştıran Konut Projeleri

  Göz Kamaştıran Konut Projeleri

  Gün geçmiyor ki yeni bir konut projesi ile karşılaşmayalım. Her gün devasa binalar gökyüzüne doğru yükseliyor ve yepyeni yaşam alanları hizmete giriyor. Tabii ki bu yoğun inşaat faaliyetlerinin tek bir öznesi var o da insan. İnsan odaklı projeler insanların gereksinimlerini göz önüne alarak gerçekleştiriliyor. Amaç sadece bina meydana getirmek değil, nitelikli yaşam alanları tasarlamak oluyor.

 • Emlak Projeleri ve Kampanyalı Projeler

  Emlak Projeleri ve Kampanyalı Projeler

  TV reklamlarına baktığınızda banka reklamlarının yanı sıra emlak reklamlarının da çok olduğunu görebilirsiniz. Ülkemizin birçok farklı noktasında yapılan emlak projelerinin reklamlarını rahatlıkla TV ekranlarından görebiliyoruz. Aslında eskiden TV reklamlarında bu kadar emlak projesi göremezdik. Bu yoğunluk artışının ana nedeni, ülkemizde canlı ve talep oranı yüksek bir emlak sektörünün varlığıdır. Her gün birçok reklam kampanyalı projeler

 • 3D Konut Projeleri

  3D Konut Projeleri

  3Dkonut.com sadece Türkiye değil, Dünya üzerinde Google Earth tabanını kullanan ilk ve tek 3 boyutlu konut portalıdır. Yüze yakın sektör içerisinde binlerce binayı Google Earth aracılığı ile bulunduğu lokasyon üzerinde 3 boyutlu olarak tüm dünyada görmelerini sağlayan 3DLocationEarth’un projelerinden bir tanesi de 3D Konut’tur. Türkiye üzerinde tamamlanmış ve yapılmaya devam eden projeleri tüm kullanıcılarına tek

YORUM YAP

Eposta adresiniz paylasilmayacaktir. * ile belirtilen alanlar zorunludur.

Ad Soyad *

Eposta *

Firma

3DKonut Blog

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

Bizi Takip Edin