İnşaat Projesi

Türkiye Genelinde İnşaat Projeleri Nelerdir?

İnşaat sektörü, Türkiye genelinde hızla gelişim göstermektedir. Gelişmekte olan ülkenin dört bir yanında kentsel dönüşüm vardır. Kentsel dönüşüm ile inşaat sektörü daha hızlı çalışmaya başlamıştır. Yepyeni inşaat projeleri, neredeyse tüm şehirleri etkisi altına almayı başarmıştır. Bunlar arasında ofis, konut ve rezidans gibi birçok farklı isteğe cevap veren projeler yer almaktadır.

Şehirlere göre yeni inşaat projelerinden bahsedilecek olunursa bir metropol şehri olan İstanbul ilk sırayı almaktadır. Şu an, yaklaşık olarak 3033 yeni projeye ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar arasında, ofis, konut ve rezidans projeleri bulunmaktadır. Adalardan Ataşehir’e, Ataşehir’den Zeytinburnu’na kadar birçok ilçede faaliyetlerini sürdürmektedir.

İstanbul’dan sonra sırayı İzmir almaktadır. Son yıllarda inşaat sektöründe hızla gelişim gösteren şehirde şu an tam olarak 504 adet yeni inşaat projesi bulunmaktadır. İstanbul da olduğu gibi burada da konut, rezidans ve ofis projeleri mevcuttur. Ayrıca İzmir de kentsel dönüşüm firmaları göze çarpmaktadır. Özellikle Balçova, Narlıdere ve Urla da birbiri ardına yenilenen lüks konutlar bulunmaktadır. Menemen tarafları ise daha çok kooperatif alanına yoğunlaşmıştır. Burada bulunan projeler de yine şehrin bir ucundan diğer ucuna kadar sürmektedir. Ankara ise; yeni projelerle donatılmış ilk üç büyük şehirlerden birisidir. İzmir de ve diğer illerde olduğu gibi Ankara da kentsel dönüşüme girmiş şehirlerden birisidir.

İnşaat Projeleri ile Yenilikler Yolda

Güvenliği, alışveriş merkezi ve spor salonu gibi özellikleri içinde barındıran lüks konut projelerinden özel altyapı ve donanıma sahip ofis projeleri ile lüks otelleri aratmayan rezidans projeleri olmak üzere üç kategoriyi de içine barındırır. Ayrıca, Ankara’da TOKİ’nin çok kapsamlı çalışması da yeni konut proje sayılarını artırmaktadır.

Bunlardan sonra akla ilk gelen şehir Bursa’dır. Bursa da yeni konut planları çoğunluktadır. Konutlar kadar olmasa da yeni ofis planlarının da sayısı gün geçtikçe artış gösterir. Burada en çok tercih edilen yapı rezidanslardır. Konforu çok seven Bursalılar için şehirde tam olarak 32 adet rezidans bulunmaktadır.

Bir tatil şehri olan ve yaz ayları turistlerin akınına uğrayan Antalya şehrinde de inşaat projeleri tüm hızıyla devam etmektedir. Alanya’dan Manavgat’a kadar kentsel dönüşüme giren Antalya’yı da etkisi altına almıştır. Yine turizm denilince akla gelen şehirlerden birisi olan Muğla’da yeni projelerle kuşatılmıştır. Bunların haricinde Kayseri, Kocaeli ve Adana gibi büyükşehirlerde de yepyeni yapılar alıcılarını beklemektedir.

Burada önemli olan hangi alanda bir yatırım veya konut almak istendiğinin bilinmesi gerekir. Her bütçeye ve her zevke göre ülkenin çoğu yerinde farklı projeler yer almaktadır.

Otel konforunu ve kolaylıklarını tercih edenden, standart bir konut isteyene kadar her isteğe göre düzenlenmiş inşaat projeleri mevcuttur. Hatta altyapısı güzel ve gösterişli bir ofise kadar her şey alıcıların gereksinimleri göz önüne alınmıştır.

turkiye-genelinde-insaat-projeleri-nelerdir

ABOUT THE AUTHOR

Benzer Haberler

 • Emlak Projeleri ve Kampanyalı Projeler

  Emlak Projeleri ve Kampanyalı Projeler

  TV reklamlarına baktığınızda banka reklamlarının yanı sıra emlak reklamlarının da çok olduğunu görebilirsiniz. Ülkemizin birçok farklı noktasında yapılan emlak projelerinin reklamlarını rahatlıkla TV ekranlarından görebiliyoruz. Aslında eskiden TV reklamlarında bu kadar emlak projesi göremezdik. Bu yoğunluk artışının ana nedeni, ülkemizde canlı ve talep oranı yüksek bir emlak sektörünün varlığıdır. Her gün birçok reklam kampanyalı projeler

 • Gelişen Şehirler ve İnşaat Projeleri

  Gelişen Şehirler ve İnşaat Projeleri

  Ülkemiz her geçen gün daha fazla büyüyor. Şehirlerimiz eskisine nazaran daha fazla inşaat alanına sahip. Her gün TV kanallarında yeni inşaat projelerinin reklamlarına şahit oluyoruz. Yepyeni yaşam alanlarının yanı sıra proje halindeki inşaat planları da şehirlerin ve ülkenin gelişim aşamasında nasıl bir vizyona sahip olduğunu gösteriyor. Yeni yaşam alanları arayan insanlar yeni inşaat projesi ya

 • İnşaat Projeleri Hazırlanırken Hangi Aşamalardan Geçiliyor?

  İnşaat Projeleri Hazırlanırken Hangi Aşamalardan Geçiliyor?

  Etrafımızdaki binalara, evlere bakarken sanki onlar hep oradaymış gibi gelir. Oysaki bir binanın, bir evin son halini alması için farklı aşamalardan geçen bir süreç gerekir. İnşaat projeleri nasıl hazırlanır sorusu aklınızdan geçtiyse bu aşamaları öğrenmek hoşunuza gidecektir. İnşaat projeleri hazırlanırken ilgili belediyeden imar durumunun öğrenilmesi gerekiyor. İmar durumu öğrenildikten sonra projenin yapılacağı alanın zemin etüdü

 • İnşaat Projeleri Nasıl Çizilir?

  İnşaat Projeleri Nasıl Çizilir?

  Her gün karşılaştığımız evler, binalar, konut sitelerine baktığımızda tabi ki bitmiş halini görüyoruz. Bir yapının oluşturulması ise birçok aşamadan meydana geliyor. Yani yanından geçerken inşaat halinde olan bir yapıya baktığımızda aslında epey ilerlemiş bir planı görüyoruz. Bir yapının tüm ayrıntıları hakkında bilgi veren projelere mimari proje deniyor. İnşaat projeleri nasıl çizilir sorumuzun yanıtını verirken aslında

 • Türkiye’de Başarılı Bir İnşaat Firması Olmak

  Türkiye’de Başarılı Bir İnşaat Firması Olmak

  İnşaat sektöründe bir firmanın başarılı ya da başarısız olması için birçok etken vardır. Bu faktörler arasında maliyet ve bilgi yönetimi, zaman ve risk yönetimi, satış-pazarlama ve kaliteli üretim yer alır. Bunlar haricinde bu sektörde başarıyı inşaat firmaları sahiplerinin eğitim düzeyleri de etkilemektedir. İnşaat sektörü, sürekli gelişen ve büyüyen iş metotları ve teknolojileri ile çok hızlı

YORUM YAP

Eposta adresiniz paylasilmayacaktir. * ile belirtilen alanlar zorunludur.

Ad Soyad *

Eposta *

Firma

3DKonut Blog

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

Bizi Takip Edin