Satılık-Kiralık

Satılık Ev Bulmak İçin İzlemem Gereken Yollar

Ev satın almaya karar verdiniz fakat henüz alacağınız ev hakkında herhangi bir fikriniz yok. Bu durumda karar verdiğiniz an kendinize sormanız gereken birkaç soru olacak. Eğer bu soruları hiç düşünmeden anında yanıtlayabiliyorsanız, o zaman ev alma konusunu kafanızda netleştirdiğinizi söyleyebiliriz. Satılık ev nasıl bulunur aşaması öncesinde bu sorulara vereceğiniz cevaplar son derece önemlidir.

 • Nereden ev almalıyım?
 • Alacağım ev yeni bir proje mi olmalı yoksa 1.el yerine 2. El bir ev de alabilir miyim?
 • Ev almak için doğru zaman mı?
 • Yatırım yapmak için mi, yoksa yaşamak için mi bir ev satın almalıyım?

Satılık Ev Bulmak İçin Neler Yapmalıyım?

Satılık ev nasıl bulunur sorunuza yanıt vermek gerekirse, satılık ev aramaya başlamadan önce yapmanız gereken bazı şeyler var. Ev almak isteyen herkesin bir hayali vardır almak istediği ev konusunda. Kararınızı netleştirdikten sonra, satın almak istediğiniz evin özelliklerini belirlemelisiniz. Unutmayın ki ihtiyacınızın ne olduğunu bilmeden yola çıkarsanız, mutlaka bir yerlerde yarı yolda kalacaksınız. Satın alacağınız evin iç mimarisi ve mimari özelliklerinin dışında dikkat etmeniz ve önem vermeniz gereken dış faktörler de bulunmaktadır. Aşağıdaki özellikleri ev satın alırken mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

 • Evin bulunduğu konum, toplu taşıma araçlarına olan mesafesi ve evinizden diğer bölgelere ulaşım.
 • Evinizin etrafında bulunan sosyal çevre evinizi satın almada dikkat edeceğiniz en önemli faktörlerden bir tanesidir.
 • Satın almak istediğiniz eve ait sağlamlık ve depreme dayanıklı olması bir diğer önemli faktördür.
 • Evinizin bulunduğu yer ve semt yine satın almada kararınızı etkileyecek önemli faktörlerden bir tanesidir.
 • Satın almak istediğiniz evin fiyatı
 • Satın almak istediğiniz eve ait otopark olup olmadığı, aracınızın olup olmadığı konusuna göre değişkenlik gösterebilir.
 • Satın alacağınız ev içerisinde bulunan yeşil alanda kararlarınızı etkileyecek önemli faktörler arasında yer almaktadır.

Satın almak istediğiniz evin özelliklerini belirlediniz ve dikkat etmeniz gereken özelliklerin neler olduğu konusunda bilgi sahibi oldunuz. Bundan sonrasında sıra istediğimiz özelliklere sahip evi bulmaya geldi.

Satılık ev nasıl bulunur? Ev sahibi olmak isteyenler tarafından sıkça sorulan sorular arasında.

Satılık Ev Bulmak İçin Uygulanabilecek Yöntemler

Satılık ev bulmak için birbirinden farklı yöntemler var. Fakat her yöntemin kendisine göre avantaj ve dezavantajları da bulunuyor. Belirlenen yöntemler aşağıdaki gibidir.

 • Satılık ev konusunda en fazla tercih edilen yöntem, internet ortamı üzerinden emlak sitelerini incelemek ve ev arayışına girmek diyebiliriz. Bu yöntemin avantajlarından bahsetmek gerekirse, çok fazla vakit kaybetmeden kısa bir süre içerisinde gezerek bakamayacağımız sayıda evi inceleme fırsatımız olacak. Fakat dezavantajlarını düşünmek gerekirse, internet üzerinde yayınlanan evin fotoğraflar gerçeği yansıtmayabilir. Bu durumda bulduğunuzu düşündüğünüz anda hayal kırıklığı yaşamanız olasıdır. Ayrıca evin herhangi bir yerinde göz ile görülür bir problem var ise bunu fotoğraflardan görmeme ihtimaliniz yüksektir.
 • İkinci aşamada devreye gayrimenkul danışmanları girecek. Bu durumda yine avantajlar ve dezavantajlar ortaya çıkacak. Gayrimenkul danışmanları sizler için öncesinde evin değerlerini ekspertiz raporları ile belirliyor ve gerçek değerine ulaşıyor. Sonrasında kendi deneyimlerine ve satış pazarına oran ile konut için bir fiyat biçiyor. Sizin için tüm işlemleri tamamlıyor ve destek oluyor. Onların tecrübesi sayesinde ev satın alma konusunda yasal olmayan hiçbir işlem gerçekleşmiyor ve her şey yasalara uygun tamamlanıyor. Fakat bu noktada dezavantajlarından bahsetmek gerekirse, alanında uzman ve gerçekten profesyonel bir gayrimenkul danışmanı bulmanız son derece önemli. Çünkü emlakçılık konusunda da birçok dolandırıcılık olayı ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu nedenle kendiniz için tercih ettiğiniz emlakçı ile iş yapmadan önce mutlaka kendisi hakkında detaylı bir araştırma yapmalısınız.

Satılık ev nasıl bulunur sorunuz için ihtiyacınız olan cevaplar, tüm detayları ile birlikte yukarıda yer almaktadır.

satilik-ev-bulmak-icin-izlemem-gereken-yollar

ABOUT THE AUTHOR

Benzer Haberler

 • Ucuz Satılık Evler Nerede?

  Ucuz Satılık Evler Nerede?

  Kişiler ev sahibi olmak istedikleri zaman bunu kendi bütçelerinin izin verdiği ölçüde yapmaktadır. Yani ellerinde olan para doğrultusunda ev satın almakta ya da kiralamaktadır. Kimse bütçesinin kaldıramadığı bir ev satın almak istemez ve zaten daireler genellikle nakit para ile alındığı için kişiler ellerinde olduğu kadar nakit para ile ev almaktadır. Bütçeleri doğrultusunda hem ucuz hem

 • İstanbul Kiralık Daire İçin Ucuz Fırsatlar

  İstanbul Kiralık Daire İçin Ucuz Fırsatlar

  İstanbul, Türkiye’de bulunan ve nüfus bakımından en kalabalık olan şehirlerden bir tanesidir. Metropol olduğu için içerisinde milyonlarca insan bulunmaktadır. Milyonlarca insanın temel ihtiyaçlarından bir tanesi olan barınma ihtiyacı da tüm il içerisinde oldukça önemlidir. Bunca insanın yaşadığı İstanbul ilinde kiralık ucuz bir daire bulmak da oldukça zordur. Çünkü nüfus kalabalık olduğu için birinin kiralamaya gücünün

 • Satılık Daireler İçin Aranan Özellikler

  Satılık Daireler İçin Aranan Özellikler

  Ev sahibi olmaya karar vermek ciddi bir karardır. Bu bizleri ilerleyen dönemler de mutlu da edebilir, pişman da edebilir. Bu nedenle ev alma kararı aldığınız an son bir kez daha düşünerek kararınızı aşağıdaki sorular ile teyit ediniz. Ev almak için doğru zaman mı? Nereden ev almalıyım? Alacağım ev yeni bir proje mi olmalı yoksa 1.el

 • Satılık Daire Neden Krediye Uygun Olmaz?

  Satılık Daire Neden Krediye Uygun Olmaz?

  Bir ev almak isteyen çoğu kişinin öncelikli amacı satın alacağı evin konut kredisi için uygun şartlar taşımasıdır. Bu nedenle de satılık daire neden krediye uygun olmaz şeklinde bir soruya cevap ararlar. Çünkü satılık bir daire eğer konut kredisi gibi bir desteklemeden yoksun ise devletin konut alınmasını teşvik etmek için çeşitli vergilerden muaf tutması da söz

 • İstanbul’daki Satılık Daire İlanlarının Avantajları ve Dezavantajları

  İstanbul’daki Satılık Daire İlanlarının Avantajları ve Dezavantajları

  3D Konut sitesi olarak İstanbul genelinde mimari özelliklerine, konum özelliklerine, fiyat avantajlarına göre seçim yapabileceğiniz satılık daire ilanlarını ileri teknoloji olanakları ile sunuyoruz. Satılık daireleri sanki oradaymışsınız gibi gezebilir her ayrıntıyı dikkatle inceleyebilirsiniz. İstanbul’da satılık daire ilanlarında milyonlarca farklı seçenek arasından en doğru seçimi yapmak için sitemizden özel satılık daire arama seçeneklerini kullanabilirsiniz. Peki İstanbul’un

YORUM YAP

Eposta adresiniz paylasilmayacaktir. * ile belirtilen alanlar zorunludur.

Ad Soyad *

Eposta *

Firma