Satılık-Kiralık

Satılık Daireler İçin Aranan Özellikler

Ev sahibi olmaya karar vermek ciddi bir karardır. Bu bizleri ilerleyen dönemler de mutlu da edebilir, pişman da edebilir. Bu nedenle ev alma kararı aldığınız an son bir kez daha düşünerek kararınızı aşağıdaki sorular ile teyit ediniz.

 • Ev almak için doğru zaman mı?
 • Nereden ev almalıyım?
 • Alacağım ev yeni bir proje mi olmalı yoksa 1.el yerine 2. El bir ev de alabilir miyim?
 • Yatırım yapmak için mi, yoksa yaşamak için mi bir ev satın almalıyım?

Yukarıda kendinize sorduğunuz sorulara hemen yanıt verebiliyorsanız, ev alma kararınızı neredeyse netleştirmişsiniz demektir. Fakat bu sorulara verdiğiniz cevaplar ev satın alma konusunda sizler için yeterli olmayacaktır. Mutlaka herkesin hayal ettiği bir evi ve o eve ait birbirinden farklı özellikleri bulunmaktadır. Bakalım satılık daire konusunda en çok aranan özellikler nelermiş.

Ev Satın Alırken En Fazla Aranılan Özellikler Hangileridir?

Bir ev satın almaya karar verdiğimiz an hemen hayal kurmaya başlarız. Evin özellikleri böyle olsun, içinde bu da olsun vb. Bizler de ev satın alırken en çok aranılan özellikleri merak ederek bir araştırma yaptık. Bu araştırma sonucunda bir ev satın alınırken aranılan birbirinden farklı birkaç özelliği sizler için sıralıyoruz.

Ulaşım

Satılık daire için ilk bakılan özellik evin konumu ve ulaşım kolaylığı oluyor. Evin merkeze olan uzaklığı, toplu taşıma araçlarına olan mesafesi ve ana yola olan uzaklığı karar vermede etkili olan faktörler arasında yer alıyor.

Sosyal Çevre

Evin etrafında bulunan mekânlar ve evin sosyal çevresi, kültürel yapısı yine etkili olan faktörlerden sadece bir tanesi.

Sağlamlık ve Depreme Dayanıklılık

Satılık daire konusunda, alınacak olan konutun sağlamlığı, yaşı, hammaddesi, nasıl yapıldığı gibi detaylar da inceleniyor. Depreme dayanıklı mı? Bunun için herhangi bir önlem alınmış mı gibi detaylar inceleniyor.

Bulunduğu Yer ve Semt

Satın alınacak konutun bulunduğu semt o konuta ait sosyal çevreyi etkilemek ile kalmıyor. Bulunduğu semte özgü kültürel özellikleri de etkiliyor. Hepimiz fikrimizin olduğu semtler hakkında o bölgede şu kesim oturuyor gibi söylemlerde bulunuruz. Eğer kendimiz için uygun olmayan bir semt değil ise ya da bizim kültürel özelliklerimiz ile örtüşmüyor ise satın almaktan vazgeçeriz.

Otopark

İstanbul gibi bir şehirde araç neredeyse zorunlu ihtiyaçtır. İstanbul gibi büyük semtlerde yaşamanın yanı sıra bugün araba neredeyse hemen hemen her yerde büyük bir ihtiyacımızdır. Bu nedenle satın alacağımız eve ait otopark olup olmadığı da kararımızı etkileyen faktörler arasındadır.

Fiyat

Satın almada en etkili faktörlerden birisi de fiyattır. Bütçemiz el verdiğince bir konut almak isteriz.

Yeşil Alan

Hepimizin zaman zaman dinlenmeye ihtiyacı vardır. Bu nedenle yeşil alanların olması bazıları için önemlidir. Bu konuya bazen daireden daha fazla önem verenler olabiliyor.

satilik-daireler-icin-aranan-ozellikler

ABOUT THE AUTHOR

Benzer Haberler

 • Ucuz Satılık Evler Nerede?

  Ucuz Satılık Evler Nerede?

  Kişiler ev sahibi olmak istedikleri zaman bunu kendi bütçelerinin izin verdiği ölçüde yapmaktadır. Yani ellerinde olan para doğrultusunda ev satın almakta ya da kiralamaktadır. Kimse bütçesinin kaldıramadığı bir ev satın almak istemez ve zaten daireler genellikle nakit para ile alındığı için kişiler ellerinde olduğu kadar nakit para ile ev almaktadır. Bütçeleri doğrultusunda hem ucuz hem

 • İstanbul Kiralık Daire İçin Ucuz Fırsatlar

  İstanbul Kiralık Daire İçin Ucuz Fırsatlar

  İstanbul, Türkiye’de bulunan ve nüfus bakımından en kalabalık olan şehirlerden bir tanesidir. Metropol olduğu için içerisinde milyonlarca insan bulunmaktadır. Milyonlarca insanın temel ihtiyaçlarından bir tanesi olan barınma ihtiyacı da tüm il içerisinde oldukça önemlidir. Bunca insanın yaşadığı İstanbul ilinde kiralık ucuz bir daire bulmak da oldukça zordur. Çünkü nüfus kalabalık olduğu için birinin kiralamaya gücünün

 • Satılık Ev Bulmak İçin İzlemem Gereken Yollar

  Satılık Ev Bulmak İçin İzlemem Gereken Yollar

  Ev satın almaya karar verdiniz fakat henüz alacağınız ev hakkında herhangi bir fikriniz yok. Bu durumda karar verdiğiniz an kendinize sormanız gereken birkaç soru olacak. Eğer bu soruları hiç düşünmeden anında yanıtlayabiliyorsanız, o zaman ev alma konusunu kafanızda netleştirdiğinizi söyleyebiliriz. Satılık ev nasıl bulunur aşaması öncesinde bu sorulara vereceğiniz cevaplar son derece önemlidir. Nereden ev

 • Satılık Daire Neden Krediye Uygun Olmaz?

  Satılık Daire Neden Krediye Uygun Olmaz?

  Bir ev almak isteyen çoğu kişinin öncelikli amacı satın alacağı evin konut kredisi için uygun şartlar taşımasıdır. Bu nedenle de satılık daire neden krediye uygun olmaz şeklinde bir soruya cevap ararlar. Çünkü satılık bir daire eğer konut kredisi gibi bir desteklemeden yoksun ise devletin konut alınmasını teşvik etmek için çeşitli vergilerden muaf tutması da söz

 • İstanbul’daki Satılık Daire İlanlarının Avantajları ve Dezavantajları

  İstanbul’daki Satılık Daire İlanlarının Avantajları ve Dezavantajları

  3D Konut sitesi olarak İstanbul genelinde mimari özelliklerine, konum özelliklerine, fiyat avantajlarına göre seçim yapabileceğiniz satılık daire ilanlarını ileri teknoloji olanakları ile sunuyoruz. Satılık daireleri sanki oradaymışsınız gibi gezebilir her ayrıntıyı dikkatle inceleyebilirsiniz. İstanbul’da satılık daire ilanlarında milyonlarca farklı seçenek arasından en doğru seçimi yapmak için sitemizden özel satılık daire arama seçeneklerini kullanabilirsiniz. Peki İstanbul’un

YORUM YAP

Eposta adresiniz paylasilmayacaktir. * ile belirtilen alanlar zorunludur.

Ad Soyad *

Eposta *

Firma