Satılık-Kiralık

Satılık Daireler İçin Aranan Özellikler

Ev sahibi olmaya karar vermek ciddi bir karardır. Bu bizleri ilerleyen dönemler de mutlu da edebilir, pişman da edebilir. Bu nedenle ev alma kararı aldığınız an son bir kez daha düşünerek kararınızı aşağıdaki sorular ile teyit ediniz.

 • Ev almak için doğru zaman mı?
 • Nereden ev almalıyım?
 • Alacağım ev yeni bir proje mi olmalı yoksa 1.el yerine 2. El bir ev de alabilir miyim?
 • Yatırım yapmak için mi, yoksa yaşamak için mi bir ev satın almalıyım?

Yukarıda kendinize sorduğunuz sorulara hemen yanıt verebiliyorsanız, ev alma kararınızı neredeyse netleştirmişsiniz demektir. Fakat bu sorulara verdiğiniz cevaplar ev satın alma konusunda sizler için yeterli olmayacaktır. Mutlaka herkesin hayal ettiği bir evi ve o eve ait birbirinden farklı özellikleri bulunmaktadır. Bakalım satılık daire konusunda en çok aranan özellikler nelermiş.

Ev Satın Alırken En Fazla Aranılan Özellikler Hangileridir?

Bir ev satın almaya karar verdiğimiz an hemen hayal kurmaya başlarız. Evin özellikleri böyle olsun, içinde bu da olsun vb. Bizler de ev satın alırken en çok aranılan özellikleri merak ederek bir araştırma yaptık. Bu araştırma sonucunda bir ev satın alınırken aranılan birbirinden farklı birkaç özelliği sizler için sıralıyoruz.

Ulaşım

Satılık daire için ilk bakılan özellik evin konumu ve ulaşım kolaylığı oluyor. Evin merkeze olan uzaklığı, toplu taşıma araçlarına olan mesafesi ve ana yola olan uzaklığı karar vermede etkili olan faktörler arasında yer alıyor.

Sosyal Çevre

Evin etrafında bulunan mekânlar ve evin sosyal çevresi, kültürel yapısı yine etkili olan faktörlerden sadece bir tanesi.

Sağlamlık ve Depreme Dayanıklılık

Satılık daire konusunda, alınacak olan konutun sağlamlığı, yaşı, hammaddesi, nasıl yapıldığı gibi detaylar da inceleniyor. Depreme dayanıklı mı? Bunun için herhangi bir önlem alınmış mı gibi detaylar inceleniyor.

Bulunduğu Yer ve Semt

Satın alınacak konutun bulunduğu semt o konuta ait sosyal çevreyi etkilemek ile kalmıyor. Bulunduğu semte özgü kültürel özellikleri de etkiliyor. Hepimiz fikrimizin olduğu semtler hakkında o bölgede şu kesim oturuyor gibi söylemlerde bulunuruz. Eğer kendimiz için uygun olmayan bir semt değil ise ya da bizim kültürel özelliklerimiz ile örtüşmüyor ise satın almaktan vazgeçeriz.

Otopark

İstanbul gibi bir şehirde araç neredeyse zorunlu ihtiyaçtır. İstanbul gibi büyük semtlerde yaşamanın yanı sıra bugün araba neredeyse hemen hemen her yerde büyük bir ihtiyacımızdır. Bu nedenle satın alacağımız eve ait otopark olup olmadığı da kararımızı etkileyen faktörler arasındadır.

Fiyat

Satın almada en etkili faktörlerden birisi de fiyattır. Bütçemiz el verdiğince bir konut almak isteriz.

Yeşil Alan

Hepimizin zaman zaman dinlenmeye ihtiyacı vardır. Bu nedenle yeşil alanların olması bazıları için önemlidir. Bu konuya bazen daireden daha fazla önem verenler olabiliyor.

satilik-daireler-icin-aranan-ozellikler

ABOUT THE AUTHOR

Benzer Haberler

 • İstanbul Satılık Daire ve Konut Haberleri

  İstanbul Satılık Daire ve Konut Haberleri

  İstanbul gibi bir büyük şehirde yaşıyor iseniz nitelikli bir konutta yaşam sürmenin önemini takdir edersiniz. Özellikle ulaşımın zorlukları ve gereğince dinlenmenin önemi söz konusu olduğunda, bu şehirde yaşayan milyonlar nitelikli yaşam alanlarını hak ettiklerini düşünmektedirler. İnşaat firmaları da tüketiciler gibi düşünmüş olacak ki İstanbul’da sürekli yeni proje haberleri gündeme gelmektedir. İstanbul, 15 milyonu aşan nüfusu

 • İstanbul’da Satılık Ev Bulmak Güçleşiyor!

  İstanbul’da Satılık Ev Bulmak Güçleşiyor!

  15 milyonu aşan nüfusu ile İstanbul aynı zamanda bir ülke hüviyetinde. Küçük bir coğrafyada yoğun bir nüfus barındıran bu şehirde konut ihtiyacı da gün be gün artıyor. Özellikle yeni yapıların ve kentsel dönüşümün konut sektörünü hareketlendirdiği bu şehirde yeni bir konut sahibi olmak gün be gün zorlaşıyor. İstanbul gibi bir şehirde uygun fiyata satılık ev

 • İstanbul’da Sıfır Daire Fiyatlarını Öğrenmenin En Kolay Yolu

  İstanbul’da Sıfır Daire Fiyatlarını Öğrenmenin En Kolay Yolu

  İstanbul’da birbirinden farklı ödeme seçenekleri sunan yüzlerce konut projesi sıfır daire satın alma avantajları konusunda kolaylıklar sağlıyor. Her bütçeye hitap eden İstanbul satılık sıfır daireler arasından seçim yapmanızı kolaylaştıracak 3D Konut sitesi olarak İstanbul’da sıfır daire fiyatlarını öğrenmenin en kolay yolunu sunuyoruz. Hangi firma nerede, hangi avantajlarla sıfır konut alma fırsatı sunuyor sitemizden öğrenebilirsiniz. Sıfır

 • Ucuz Satılık Evler Nerede?

  Ucuz Satılık Evler Nerede?

  Kişiler ev sahibi olmak istedikleri zaman bunu kendi bütçelerinin izin verdiği ölçüde yapmaktadır. Yani ellerinde olan para doğrultusunda ev satın almakta ya da kiralamaktadır. Kimse bütçesinin kaldıramadığı bir ev satın almak istemez ve zaten daireler genellikle nakit para ile alındığı için kişiler ellerinde olduğu kadar nakit para ile ev almaktadır. Bütçeleri doğrultusunda hem ucuz hem

 • İstanbul Kiralık Daire İçin Ucuz Fırsatlar

  İstanbul Kiralık Daire İçin Ucuz Fırsatlar

  İstanbul, Türkiye’de bulunan ve nüfus bakımından en kalabalık olan şehirlerden bir tanesidir. Metropol olduğu için içerisinde milyonlarca insan bulunmaktadır. Milyonlarca insanın temel ihtiyaçlarından bir tanesi olan barınma ihtiyacı da tüm il içerisinde oldukça önemlidir. Bunca insanın yaşadığı İstanbul ilinde kiralık ucuz bir daire bulmak da oldukça zordur. Çünkü nüfus kalabalık olduğu için birinin kiralamaya gücünün

YORUM YAP

Eposta adresiniz paylasilmayacaktir. * ile belirtilen alanlar zorunludur.

Ad Soyad *

Eposta *

Firma

3DKonut Blog

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

Bizi Takip Edin