Satılık-Kiralık

Satılık Daire Sunumu Nasıl Yapılmalı?

Güçlü bir pazarlama tekniği olan sunum gayrimenkule ait bilgilerin tam ve eksiksiz olarak bilinmesini gerektiriyor. Sunum potansiyel müşteri ile iletişime geçildiği ilk andan itibaren başlıyor. Telefon, faks ya da e-mail yoluyla yapılabileceği gibi yüz yüze de yapılabiliyor. Portföyünüzdeki gayrimenkullerin potansiyel müşteriye uygun şekilde anlatılması ve satışı gerçekleştirme sunumunuzun amacı olmalıdır. Satılık daire sunumu her şeyden önce satılık dairelere ait tüm bilgileri eksiksiz olarak bilmeyi gerektiriyor.

Bilgilendirme ve ikna etme odaklı sunum yapmanız gerekiyor. Müşterilerin sizinle ne zaman etkileşime geçeceği belli olmayacağından sunuma her zaman hazır olmalısınız. Portföyünüze hâkim olduğunu karşınızdaki müşteriye aktarmanız oldukça önemli. Müşterinizi tam bilgilendirme ve müşterinize maksimum fayda sağlama amacı ile sunum hazırlamalısınız. Sunumda ilk temas ikna edici olmak açısından oldukça önemlidir.

Satılık Daire Sunumunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Müşteri için size güvenmek ilk öncelik bunu unutmayın. Güven veren bir ilk karşılaşma sağlamanız gerekiyor.  Bu da tabi öncelikle sizin kendinize güvenmenizi gerektiriyor. Sunumu telefonda ya da mail yolu ile yapmak en son tercih olmalıdır. Bu noktada sadece ön bilgi vererek müşteriyi ofise yönlendirmek en doğrusu olacaktır. Ofis ortamında sunum yapmanız daha etkili olacaktır. Sunumda dikkat emeniz gereken önemli bir nokta müşterinin ihtiyacını anlamaktır. Gelir elde etme amacı, yatırım amacı ve prestij kazanma amacı ile insanlar gayrimenkul almak isteyebilir. Sizin müşteriniz hangi amaçla gayrimenkul almak istiyor önce bunu bilmelisiniz.

Müşterinin ihtiyacını belirledikten sonra elinizdeki gayrimenkul içeriğini filtrelemelisiniz. Yani ihtiyaca göre eleme yaparak hangi gayrimenkuller uygunsa onları önermelisiniz. Satışa sorunsuz olarak hazır olan gayrimenkulleri sunmalısınız. Bakım ya da onarım ihtiyacı olanları sunmamalısınız. Bakımlı temiz ve onarıma ihtiyacı olmayan konutları müşterinize sunmalısınız. Müşterinizin istediği konut özelliklerini iyi anlayarak doğru seçenekleri göstermelisiniz. Müşterinize fayda sağlayacak satılık daire seçeneklerini özenle seçmelisiniz. Yatırım için daire alınıyorsa gelecekte değerinin ne kadar artacağını söyleyebilmelisiniz.

Emlak Müşteri İçin En Faydalı Seçenekleri Sunmak

Emlak müşterisi kendine en fazla fayda sağlayacak seçenekleri görmek ister. Müşterinizin asıl ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan ve maksimum fayda sağlayacak emlak seçeneklerini sunmalısınız. Fiyat değerlendirmesi ve bölge bilgilerini eksiksiz olarak müşterinize aktarmanız önemlidir. Müşteriniz için faydalı olanı yine kendisinden öğrenirsiniz.

Yani çocukları olan bir müşteri okula ve park alanlarına yakın konut tercih edecektir. Ya da yatırım için daire alan birisi o bölgede dairelerin değerleneceğini bilmek ister. Manzaralı bir daire arayan müşteriye manzarası güzel olan satılık daire seçeneklerini göstermelisiniz.

Emlak Müşterisi en zorlu müşteriler arasında yer alır. Çünkü ev satın almak büyük bir adımdır ve müşteriler elbette temkinli olacaktır. Karşılarına tam da istedikleri gibi seçenekler sunmanız size güven duymalarını sağlar. Bu nedenle elinizdeki daire ve konut seçeneklerine hâkim olmanız gerekiyor. Karşınıza çıkacak isteklere anında karşılık gelecek seçenekleri sıralayabilmelisiniz.

Etkili Bir Sunumda En Önemli Silahınız Sorgulama

Etkili bir sunumda karşınızda potansiyel müşterinin isteklerini tam olarak anlamak için doğru şekilde sorgulamanız önemlidir. Hem müşteriyi sıkmadan hem de güven vererek ne istediğini anlamak için doğru soruları sormalı ve sorulan sorulara doğru cevaplar vermelisiniz.

Müşterinizin ilgi ve dikkatini dağıtmayacak şekilde yirmi dakikayı aşmayan bir sunum yapmalısınız. Satılık daire sunumunda etkili olabilmek için doğru bilgileri vermek, ihtiyacı anlamak, doğru sorgulama yapmak, sorulara etkili cevaplar vermek ve güvenilir olmak önemlidir. Etkili bir sunum ikna edici ve eksiksiz bilgi veren sunumdur.

Satılık daire ilanlarımızı incelemek için https://3dkonut.com/satilik-daire bu sayfamıza tıklayabilirsiniz.

satilik-daire-sunumu-nasil-yapilmali

ABOUT THE AUTHOR

Benzer Haberler

 • Ucuz Satılık Evler Nerede?

  Ucuz Satılık Evler Nerede?

  Kişiler ev sahibi olmak istedikleri zaman bunu kendi bütçelerinin izin verdiği ölçüde yapmaktadır. Yani ellerinde olan para doğrultusunda ev satın almakta ya da kiralamaktadır. Kimse bütçesinin kaldıramadığı bir ev satın almak istemez ve zaten daireler genellikle nakit para ile alındığı için kişiler ellerinde olduğu kadar nakit para ile ev almaktadır. Bütçeleri doğrultusunda hem ucuz hem

 • İstanbul Kiralık Daire İçin Ucuz Fırsatlar

  İstanbul Kiralık Daire İçin Ucuz Fırsatlar

  İstanbul, Türkiye’de bulunan ve nüfus bakımından en kalabalık olan şehirlerden bir tanesidir. Metropol olduğu için içerisinde milyonlarca insan bulunmaktadır. Milyonlarca insanın temel ihtiyaçlarından bir tanesi olan barınma ihtiyacı da tüm il içerisinde oldukça önemlidir. Bunca insanın yaşadığı İstanbul ilinde kiralık ucuz bir daire bulmak da oldukça zordur. Çünkü nüfus kalabalık olduğu için birinin kiralamaya gücünün

 • Satılık Ev Bulmak İçin İzlemem Gereken Yollar

  Satılık Ev Bulmak İçin İzlemem Gereken Yollar

  Ev satın almaya karar verdiniz fakat henüz alacağınız ev hakkında herhangi bir fikriniz yok. Bu durumda karar verdiğiniz an kendinize sormanız gereken birkaç soru olacak. Eğer bu soruları hiç düşünmeden anında yanıtlayabiliyorsanız, o zaman ev alma konusunu kafanızda netleştirdiğinizi söyleyebiliriz. Satılık ev nasıl bulunur aşaması öncesinde bu sorulara vereceğiniz cevaplar son derece önemlidir. Nereden ev

 • Satılık Daireler İçin Aranan Özellikler

  Satılık Daireler İçin Aranan Özellikler

  Ev sahibi olmaya karar vermek ciddi bir karardır. Bu bizleri ilerleyen dönemler de mutlu da edebilir, pişman da edebilir. Bu nedenle ev alma kararı aldığınız an son bir kez daha düşünerek kararınızı aşağıdaki sorular ile teyit ediniz. Ev almak için doğru zaman mı? Nereden ev almalıyım? Alacağım ev yeni bir proje mi olmalı yoksa 1.el

 • Satılık Daire Neden Krediye Uygun Olmaz?

  Satılık Daire Neden Krediye Uygun Olmaz?

  Bir ev almak isteyen çoğu kişinin öncelikli amacı satın alacağı evin konut kredisi için uygun şartlar taşımasıdır. Bu nedenle de satılık daire neden krediye uygun olmaz şeklinde bir soruya cevap ararlar. Çünkü satılık bir daire eğer konut kredisi gibi bir desteklemeden yoksun ise devletin konut alınmasını teşvik etmek için çeşitli vergilerden muaf tutması da söz

YORUM YAP

Eposta adresiniz paylasilmayacaktir. * ile belirtilen alanlar zorunludur.

Ad Soyad *

Eposta *

Firma