Satılık-Kiralık

Satılık Daire Sunumu Nasıl Yapılmalı?

Güçlü bir pazarlama tekniği olan sunum gayrimenkule ait bilgilerin tam ve eksiksiz olarak bilinmesini gerektiriyor. Sunum potansiyel müşteri ile iletişime geçildiği ilk andan itibaren başlıyor. Telefon, faks ya da e-mail yoluyla yapılabileceği gibi yüz yüze de yapılabiliyor. Portföyünüzdeki gayrimenkullerin potansiyel müşteriye uygun şekilde anlatılması ve satışı gerçekleştirme sunumunuzun amacı olmalıdır. Satılık daire sunumu her şeyden önce satılık dairelere ait tüm bilgileri eksiksiz olarak bilmeyi gerektiriyor.

Bilgilendirme ve ikna etme odaklı sunum yapmanız gerekiyor. Müşterilerin sizinle ne zaman etkileşime geçeceği belli olmayacağından sunuma her zaman hazır olmalısınız. Portföyünüze hâkim olduğunu karşınızdaki müşteriye aktarmanız oldukça önemli. Müşterinizi tam bilgilendirme ve müşterinize maksimum fayda sağlama amacı ile sunum hazırlamalısınız. Sunumda ilk temas ikna edici olmak açısından oldukça önemlidir.

Satılık Daire Sunumunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Müşteri için size güvenmek ilk öncelik bunu unutmayın. Güven veren bir ilk karşılaşma sağlamanız gerekiyor.  Bu da tabi öncelikle sizin kendinize güvenmenizi gerektiriyor. Sunumu telefonda ya da mail yolu ile yapmak en son tercih olmalıdır. Bu noktada sadece ön bilgi vererek müşteriyi ofise yönlendirmek en doğrusu olacaktır. Ofis ortamında sunum yapmanız daha etkili olacaktır. Sunumda dikkat emeniz gereken önemli bir nokta müşterinin ihtiyacını anlamaktır. Gelir elde etme amacı, yatırım amacı ve prestij kazanma amacı ile insanlar gayrimenkul almak isteyebilir. Sizin müşteriniz hangi amaçla gayrimenkul almak istiyor önce bunu bilmelisiniz.

Müşterinin ihtiyacını belirledikten sonra elinizdeki gayrimenkul içeriğini filtrelemelisiniz. Yani ihtiyaca göre eleme yaparak hangi gayrimenkuller uygunsa onları önermelisiniz. Satışa sorunsuz olarak hazır olan gayrimenkulleri sunmalısınız. Bakım ya da onarım ihtiyacı olanları sunmamalısınız. Bakımlı temiz ve onarıma ihtiyacı olmayan konutları müşterinize sunmalısınız. Müşterinizin istediği konut özelliklerini iyi anlayarak doğru seçenekleri göstermelisiniz. Müşterinize fayda sağlayacak satılık daire seçeneklerini özenle seçmelisiniz. Yatırım için daire alınıyorsa gelecekte değerinin ne kadar artacağını söyleyebilmelisiniz.

Emlak Müşteri İçin En Faydalı Seçenekleri Sunmak

Emlak müşterisi kendine en fazla fayda sağlayacak seçenekleri görmek ister. Müşterinizin asıl ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan ve maksimum fayda sağlayacak emlak seçeneklerini sunmalısınız. Fiyat değerlendirmesi ve bölge bilgilerini eksiksiz olarak müşterinize aktarmanız önemlidir. Müşteriniz için faydalı olanı yine kendisinden öğrenirsiniz.

Yani çocukları olan bir müşteri okula ve park alanlarına yakın konut tercih edecektir. Ya da yatırım için daire alan birisi o bölgede dairelerin değerleneceğini bilmek ister. Manzaralı bir daire arayan müşteriye manzarası güzel olan satılık daire seçeneklerini göstermelisiniz.

Emlak Müşterisi en zorlu müşteriler arasında yer alır. Çünkü ev satın almak büyük bir adımdır ve müşteriler elbette temkinli olacaktır. Karşılarına tam da istedikleri gibi seçenekler sunmanız size güven duymalarını sağlar. Bu nedenle elinizdeki daire ve konut seçeneklerine hâkim olmanız gerekiyor. Karşınıza çıkacak isteklere anında karşılık gelecek seçenekleri sıralayabilmelisiniz.

Etkili Bir Sunumda En Önemli Silahınız Sorgulama

Etkili bir sunumda karşınızda potansiyel müşterinin isteklerini tam olarak anlamak için doğru şekilde sorgulamanız önemlidir. Hem müşteriyi sıkmadan hem de güven vererek ne istediğini anlamak için doğru soruları sormalı ve sorulan sorulara doğru cevaplar vermelisiniz.

Müşterinizin ilgi ve dikkatini dağıtmayacak şekilde yirmi dakikayı aşmayan bir sunum yapmalısınız. Satılık daire sunumunda etkili olabilmek için doğru bilgileri vermek, ihtiyacı anlamak, doğru sorgulama yapmak, sorulara etkili cevaplar vermek ve güvenilir olmak önemlidir. Etkili bir sunum ikna edici ve eksiksiz bilgi veren sunumdur.

Satılık daire ilanlarımızı incelemek için https://3dkonut.com/satilik-daire bu sayfamıza tıklayabilirsiniz.

satilik-daire-sunumu-nasil-yapilmali

ABOUT THE AUTHOR

Benzer Haberler

 • İstanbul Satılık Daire ve Konut Haberleri

  İstanbul Satılık Daire ve Konut Haberleri

  İstanbul gibi bir büyük şehirde yaşıyor iseniz nitelikli bir konutta yaşam sürmenin önemini takdir edersiniz. Özellikle ulaşımın zorlukları ve gereğince dinlenmenin önemi söz konusu olduğunda, bu şehirde yaşayan milyonlar nitelikli yaşam alanlarını hak ettiklerini düşünmektedirler. İnşaat firmaları da tüketiciler gibi düşünmüş olacak ki İstanbul’da sürekli yeni proje haberleri gündeme gelmektedir. İstanbul, 15 milyonu aşan nüfusu

 • İstanbul’da Satılık Ev Bulmak Güçleşiyor!

  İstanbul’da Satılık Ev Bulmak Güçleşiyor!

  15 milyonu aşan nüfusu ile İstanbul aynı zamanda bir ülke hüviyetinde. Küçük bir coğrafyada yoğun bir nüfus barındıran bu şehirde konut ihtiyacı da gün be gün artıyor. Özellikle yeni yapıların ve kentsel dönüşümün konut sektörünü hareketlendirdiği bu şehirde yeni bir konut sahibi olmak gün be gün zorlaşıyor. İstanbul gibi bir şehirde uygun fiyata satılık ev

 • İstanbul’da Sıfır Daire Fiyatlarını Öğrenmenin En Kolay Yolu

  İstanbul’da Sıfır Daire Fiyatlarını Öğrenmenin En Kolay Yolu

  İstanbul’da birbirinden farklı ödeme seçenekleri sunan yüzlerce konut projesi sıfır daire satın alma avantajları konusunda kolaylıklar sağlıyor. Her bütçeye hitap eden İstanbul satılık sıfır daireler arasından seçim yapmanızı kolaylaştıracak 3D Konut sitesi olarak İstanbul’da sıfır daire fiyatlarını öğrenmenin en kolay yolunu sunuyoruz. Hangi firma nerede, hangi avantajlarla sıfır konut alma fırsatı sunuyor sitemizden öğrenebilirsiniz. Sıfır

 • Ucuz Satılık Evler Nerede?

  Ucuz Satılık Evler Nerede?

  Kişiler ev sahibi olmak istedikleri zaman bunu kendi bütçelerinin izin verdiği ölçüde yapmaktadır. Yani ellerinde olan para doğrultusunda ev satın almakta ya da kiralamaktadır. Kimse bütçesinin kaldıramadığı bir ev satın almak istemez ve zaten daireler genellikle nakit para ile alındığı için kişiler ellerinde olduğu kadar nakit para ile ev almaktadır. Bütçeleri doğrultusunda hem ucuz hem

 • İstanbul Kiralık Daire İçin Ucuz Fırsatlar

  İstanbul Kiralık Daire İçin Ucuz Fırsatlar

  İstanbul, Türkiye’de bulunan ve nüfus bakımından en kalabalık olan şehirlerden bir tanesidir. Metropol olduğu için içerisinde milyonlarca insan bulunmaktadır. Milyonlarca insanın temel ihtiyaçlarından bir tanesi olan barınma ihtiyacı da tüm il içerisinde oldukça önemlidir. Bunca insanın yaşadığı İstanbul ilinde kiralık ucuz bir daire bulmak da oldukça zordur. Çünkü nüfus kalabalık olduğu için birinin kiralamaya gücünün

YORUM YAP

Eposta adresiniz paylasilmayacaktir. * ile belirtilen alanlar zorunludur.

Ad Soyad *

Eposta *

Firma

3DKonut Blog

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

Bizi Takip Edin