Konut Projesi

Konut Sektöründe Neler Oluyor

Konut sektöründe gerçekleşen dalgalanmalar ve buna bağlı olarak süregelen yatırım hırsı ile birlikte taşınmazın her zamanki önemini koruduğu aşikârdır. Konut piyasası 2016 yılının ilk yarılarında yaşadığı durgunluğu yılın ikinci yarısında da artarak devam ettirmiş buna bağlı olarak da taşınmaza yatırım sayısında azalma gözlenmişti. Ancak 2017 yılının ilk aylarında konut sektöründe yeni bir canlanma ile gerek kentsel dönüşüm projeleri gerekse yabancılara konut edinme konusunda sağlanan imkânların da etkisi ile piyasa normal seyrine ulaştı. Konut sektörüne yatırım yapmayı düşünen müşterilerin en uygun dönem arayışı sürerken sektörde yaşanan dalgalanmalar da bu açıdan alıcıları tedirgin etmekte.

Konut Piyasasında Yaşanan Gelişmeler

Konut alım satım ve kiralama piyasasının her dönem klasikleşmiş durgunluk hâline hazırlıklı olan sektör temsilcileri; belirli dönemlerin piyasa için kısır zamanlar olabileceğini ve bu durgunluğun kesinlikle kısa süreli geçici dönemler olduğunu belirtiyor. Konut piyasasını canlandırmak ve sektöre hız kazandırmak için atılan adımlarda düşünüldüğünde, yatırım için ilk tercihlerden olan taşınmazlara rağbet noktasında herhangi bir olumsuzluk gözlenmiyor.

Piyasa için atılan adımlar sektörü canlı tutma konusunda başarılı olmakla birlikte dengeleri sabit tutarak yatırımcılara ışık tutuyor. İpotekli (banka kredisi veya finansman ile) konut alımları, yabancıları konut almaya teşvik uygulamaları, lüks konut inşasında artış ve kamu kurumlarının dar gelirliye sunduğu avantajlı konut temini projeleri ile sektörel ilerleyiş hızlanmakta ve konut piyasanın canlılığı korunmaya çalışılmaktadır. Bununla birlikte konut alım satım uygulamalarında iş yapan kişi veya firma sayısındaki artış ile konut alım satımında fiyat unsuru ulaşılabilir ve karşılanabilir düzeyde tutulmaktadır.

Konut piyasasında uzun soluklu sektörel girişimlere imza atan firmalar olarak; gerek müşteri gerekse sektör temsilcilerine süreç içinde sorunsuz teslimatlar yapılmakta ve buna bağlı olarak günümüz konut piyasasının kan kaybı önlenmektedir.

Konut piyasasının günümüzdeki ilerleyişi ülkenin farklı süreçlerde yaşadığı olumsuzlukları en az sıkıntı ile atlatmış ve gerek yeni yapı konut sayısında gerekse ikinci el konut satışında geçen yıla oranla artışlar olmuştur. Konut piyasasının; kredili konut alma avantajlarının artışı ve konutun kârlı yatırım ürünlerinden bir olarak görülmeye devam etmesi neticesinde günümüzdeki durumunun geçmiş yıllara göre olumlu gelişmelerle ilerlediğini görmekteyiz.

Tags
konut-sektorunde-neler-oluyor

ABOUT THE AUTHOR

Benzer Haberler

 • Avantaj Sağlayacak Konut Sektörü Analizi Nasıl Yapılır?

  Avantaj Sağlayacak Konut Sektörü Analizi Nasıl Yapılır?

  Konut sektörü ülkemizde her geçen yıl hızını arttırarak büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Konut sektöründe yatırım yapmak isteyenler ve avantajlı fiyatlara en iyi konutları almak isteyenler için ilk adım konut sektörü analizi hakkında bilgi sahibi olmak. Değişen sektör koşullarında avantaj sağlayacak konut sektörü analizini nasıl yapacağımızı bu yazımızda inceleyeceğiz. Konut satışları istatistikleri, hangi bölgelerde hangi

 • Konut ve Emlak Sektörü Elinizin Altında

  Konut ve Emlak Sektörü Elinizin Altında

  İnternet sayesinde anlık ve güncel bilgilere ulaşmak çok kolay hale geldi. Üstelik bu bilgilere ulaşabilmek için birçok sitede bulunuyor. İnternet sayesinde emlak sektörü tabiri caizse elinizin altında bulunmaktadır. Hangi proje hangi aşamada bulunduğunuz şehirde hangi projeler gerçekleştiriliyor bu tür bilgilere ulaşabilmek için internet yeterli ve yerinde bir kaynak. Konut denilince akla gelen her türlü bilgiye

 • Göz Kamaştıran Konut Projeleri

  Göz Kamaştıran Konut Projeleri

  Gün geçmiyor ki yeni bir konut projesi ile karşılaşmayalım. Her gün devasa binalar gökyüzüne doğru yükseliyor ve yepyeni yaşam alanları hizmete giriyor. Tabii ki bu yoğun inşaat faaliyetlerinin tek bir öznesi var o da insan. İnsan odaklı projeler insanların gereksinimlerini göz önüne alarak gerçekleştiriliyor. Amaç sadece bina meydana getirmek değil, nitelikli yaşam alanları tasarlamak oluyor.

 • Emlak Projeleri ve Kampanyalı Projeler

  Emlak Projeleri ve Kampanyalı Projeler

  TV reklamlarına baktığınızda banka reklamlarının yanı sıra emlak reklamlarının da çok olduğunu görebilirsiniz. Ülkemizin birçok farklı noktasında yapılan emlak projelerinin reklamlarını rahatlıkla TV ekranlarından görebiliyoruz. Aslında eskiden TV reklamlarında bu kadar emlak projesi göremezdik. Bu yoğunluk artışının ana nedeni, ülkemizde canlı ve talep oranı yüksek bir emlak sektörünün varlığıdır. Her gün birçok reklam kampanyalı projeler

 • 3D Konut Projeleri

  3D Konut Projeleri

  3Dkonut.com sadece Türkiye değil, Dünya üzerinde Google Earth tabanını kullanan ilk ve tek 3 boyutlu konut portalıdır. Yüze yakın sektör içerisinde binlerce binayı Google Earth aracılığı ile bulunduğu lokasyon üzerinde 3 boyutlu olarak tüm dünyada görmelerini sağlayan 3DLocationEarth’un projelerinden bir tanesi de 3D Konut’tur. Türkiye üzerinde tamamlanmış ve yapılmaya devam eden projeleri tüm kullanıcılarına tek

YORUM YAP

Eposta adresiniz paylasilmayacaktir. * ile belirtilen alanlar zorunludur.

Ad Soyad *

Eposta *

Firma

3DKonut Blog

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

Bizi Takip Edin