Konut Projesi

Konut Sektörü Hayatı Yeniden Şekillendiriyor

 

Konut Sektörü Hayatı Yeniden Şekillendiriyor: Yeni konut projelerinde kaç kişi yaşayabilir dersiniz? Hep birlikte yaklaşan 2018 yılının fırsatlarını öğrenelim.

Ülkemiz kalkınmakta olan bir ülke olup, ülkenin büyük bir kısmı şantiye görünümündedir. Yollar, hava alanları yapılmakta, mega projeler tek tek bitirilmektedir. Birçok insan ev sahibi olmak için fırsat kollamaktadır. Bunun bir sonucu olarak da ülkemizde konut projeleri ardı ardına hayata geçirilmektedir. Gerek devlet eliyle gerekse de özel sektör eliyle birçok farklı konut projesi hayata geçirilmektedir. Yapılan konut projeleri de farklı bir yapıdadır.

Eskinin apartman tarzı konut projeleri yerini site tarzı yapılara bırakmaktadır. Hatta emlak sektöründe site tarzı yapılar tek alternatif haline gelmiştir de denilebilir. Bu site tarzı yapılar aynı zamanda kendi içinde caddeleri, yolları, sosyal alanları ve oyun alanlarını içinde barındırmaktadır. Bu yeni tarz yapılar aslında değişen yaşam koşullarının bir sonucudur.

Günümüz insanı daha az gürültü daha fazla güvenlik istemektedir. Yeni yapılan konut projeleri bu hususları dikkate aldığı gibi aynı zamanda şehir içi ulaşımı da göz önünde bulundurarak konut projeleri üretmektedir.

Yeni Konut Projeleri Yeni Yaşam Alanları Ortaya Çıkarmaktadır

Günümüzde yapılan ve halen devam eden konut projelerine bakıldığında genel konseptin doğa ile uyumlu yapılar olduğu görülmektedir.  Özellikle büyükşehirlerde konut projelerinin teması doğa olmaktadır. Bunun yanı sıra akıllı ev teması da revaçtadır.

Yapılan projeler aslında yeni bir hayat tarzının da habercisidir. Artık insanlar mini şehirlerde yaşamayı tercih etmektedirler. Site tarzı içerisinde koşu yolları olan, doğa ile barışık, güvenlikli, sosyal imkânları gelişmiş konut projeleri günümüz insanının ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkarılmış projelerdir.  Bu projeler çok sayıda insanın bir arada yaşayabileceği şekilde tasarlanmaktadır.

Asıl yenilik: Yeni Konut Projelerinde Kaç Kişi Yaşayabilir?

Eskinin emlak dünyasında apartman tarzı yapılar yapılmakta ve bu binalarda 20-30 aile bir arada yaşayabilmekteydi. Neredeyse küçük bir köy kadar nüfus bir apartmanda yaşamaktaydı. Günümüzde durum değişmiştir. Günümüzde site tarzı birden fazla yapının bir arada bulunduğu çok katlı konut projelerinde yüzlerce aile bir arada yaşayabilmektedir. Hatta kimi toplu konutlarda bu sayı binler ile ifade edilmekte olup, küçük bir ilçe hüviyeti taşımaktadır.

Yeni konut projeleri aynı anda çok sayıda insanın bir arada yaşayacağı tarzda hazırlanmaktadır. Binlerce insanın bir arada bulunduğu çok katlı gökdelen tipi yapılar ile donatılmış şık ve gösterişli konut projeleri, bu kadar insanın diğer ihtiyaçları için çeşitli yapılar ile de zenginleştirilmektedir. Sosyal alanlar, sinema ve etkinlik alanları, marketler, siteler bu insanların ihtiyaçları gözetilerek inşa edilmekte ve konut projelerine dahil edilmektedir. Ayrıca bu kadar insanın güvenliğini sağlamak için çeşitli özel güvenlik çalışmaları da projeye dahil edilmektedir.

Toplu yaşamın tüm detayları düşünülerek hazırlanan bu projeler ile mini şehirler ortaya çıkmaktadır. Gümünüz insanı değişen ihtiyaçları nedeniyle artık bu tarz yapılarda hayatını sürdürmektedir.

konut-sektoru-hayati-yeniden-sekillendiriyor

ABOUT THE AUTHOR

Benzer Haberler

 • Avantaj Sağlayacak Konut Sektörü Analizi Nasıl Yapılır?

  Avantaj Sağlayacak Konut Sektörü Analizi Nasıl Yapılır?

  Konut sektörü ülkemizde her geçen yıl hızını arttırarak büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Konut sektöründe yatırım yapmak isteyenler ve avantajlı fiyatlara en iyi konutları almak isteyenler için ilk adım konut sektörü analizi hakkında bilgi sahibi olmak. Değişen sektör koşullarında avantaj sağlayacak konut sektörü analizini nasıl yapacağımızı bu yazımızda inceleyeceğiz. Konut satışları istatistikleri, hangi bölgelerde hangi

 • Konut ve Emlak Sektörü Elinizin Altında

  Konut ve Emlak Sektörü Elinizin Altında

  İnternet sayesinde anlık ve güncel bilgilere ulaşmak çok kolay hale geldi. Üstelik bu bilgilere ulaşabilmek için birçok sitede bulunuyor. İnternet sayesinde emlak sektörü tabiri caizse elinizin altında bulunmaktadır. Hangi proje hangi aşamada bulunduğunuz şehirde hangi projeler gerçekleştiriliyor bu tür bilgilere ulaşabilmek için internet yeterli ve yerinde bir kaynak. Konut denilince akla gelen her türlü bilgiye

 • Göz Kamaştıran Konut Projeleri

  Göz Kamaştıran Konut Projeleri

  Gün geçmiyor ki yeni bir konut projesi ile karşılaşmayalım. Her gün devasa binalar gökyüzüne doğru yükseliyor ve yepyeni yaşam alanları hizmete giriyor. Tabii ki bu yoğun inşaat faaliyetlerinin tek bir öznesi var o da insan. İnsan odaklı projeler insanların gereksinimlerini göz önüne alarak gerçekleştiriliyor. Amaç sadece bina meydana getirmek değil, nitelikli yaşam alanları tasarlamak oluyor.

 • Emlak Projeleri ve Kampanyalı Projeler

  Emlak Projeleri ve Kampanyalı Projeler

  TV reklamlarına baktığınızda banka reklamlarının yanı sıra emlak reklamlarının da çok olduğunu görebilirsiniz. Ülkemizin birçok farklı noktasında yapılan emlak projelerinin reklamlarını rahatlıkla TV ekranlarından görebiliyoruz. Aslında eskiden TV reklamlarında bu kadar emlak projesi göremezdik. Bu yoğunluk artışının ana nedeni, ülkemizde canlı ve talep oranı yüksek bir emlak sektörünün varlığıdır. Her gün birçok reklam kampanyalı projeler

 • 3D Konut Projeleri

  3D Konut Projeleri

  3Dkonut.com sadece Türkiye değil, Dünya üzerinde Google Earth tabanını kullanan ilk ve tek 3 boyutlu konut portalıdır. Yüze yakın sektör içerisinde binlerce binayı Google Earth aracılığı ile bulunduğu lokasyon üzerinde 3 boyutlu olarak tüm dünyada görmelerini sağlayan 3DLocationEarth’un projelerinden bir tanesi de 3D Konut’tur. Türkiye üzerinde tamamlanmış ve yapılmaya devam eden projeleri tüm kullanıcılarına tek

YORUM YAP

Eposta adresiniz paylasilmayacaktir. * ile belirtilen alanlar zorunludur.

Ad Soyad *

Eposta *

Firma

3DKonut Blog

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

Bizi Takip Edin