Konut Projesi

Konut Sektörü Hayatı Yeniden Şekillendiriyor

 

Konut Sektörü Hayatı Yeniden Şekillendiriyor: Yeni konut projelerinde kaç kişi yaşayabilir dersiniz? Hep birlikte yaklaşan 2018 yılının fırsatlarını öğrenelim.

Ülkemiz kalkınmakta olan bir ülke olup, ülkenin büyük bir kısmı şantiye görünümündedir. Yollar, hava alanları yapılmakta, mega projeler tek tek bitirilmektedir. Birçok insan ev sahibi olmak için fırsat kollamaktadır. Bunun bir sonucu olarak da ülkemizde konut projeleri ardı ardına hayata geçirilmektedir. Gerek devlet eliyle gerekse de özel sektör eliyle birçok farklı konut projesi hayata geçirilmektedir. Yapılan konut projeleri de farklı bir yapıdadır.

Eskinin apartman tarzı konut projeleri yerini site tarzı yapılara bırakmaktadır. Hatta emlak sektöründe site tarzı yapılar tek alternatif haline gelmiştir de denilebilir. Bu site tarzı yapılar aynı zamanda kendi içinde caddeleri, yolları, sosyal alanları ve oyun alanlarını içinde barındırmaktadır. Bu yeni tarz yapılar aslında değişen yaşam koşullarının bir sonucudur.

Günümüz insanı daha az gürültü daha fazla güvenlik istemektedir. Yeni yapılan konut projeleri bu hususları dikkate aldığı gibi aynı zamanda şehir içi ulaşımı da göz önünde bulundurarak konut projeleri üretmektedir.

Yeni Konut Projeleri Yeni Yaşam Alanları Ortaya Çıkarmaktadır

Günümüzde yapılan ve halen devam eden konut projelerine bakıldığında genel konseptin doğa ile uyumlu yapılar olduğu görülmektedir.  Özellikle büyükşehirlerde konut projelerinin teması doğa olmaktadır. Bunun yanı sıra akıllı ev teması da revaçtadır.

Yapılan projeler aslında yeni bir hayat tarzının da habercisidir. Artık insanlar mini şehirlerde yaşamayı tercih etmektedirler. Site tarzı içerisinde koşu yolları olan, doğa ile barışık, güvenlikli, sosyal imkânları gelişmiş konut projeleri günümüz insanının ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkarılmış projelerdir.  Bu projeler çok sayıda insanın bir arada yaşayabileceği şekilde tasarlanmaktadır.

Asıl yenilik: Yeni Konut Projelerinde Kaç Kişi Yaşayabilir?

Eskinin emlak dünyasında apartman tarzı yapılar yapılmakta ve bu binalarda 20-30 aile bir arada yaşayabilmekteydi. Neredeyse küçük bir köy kadar nüfus bir apartmanda yaşamaktaydı. Günümüzde durum değişmiştir. Günümüzde site tarzı birden fazla yapının bir arada bulunduğu çok katlı konut projelerinde yüzlerce aile bir arada yaşayabilmektedir. Hatta kimi toplu konutlarda bu sayı binler ile ifade edilmekte olup, küçük bir ilçe hüviyeti taşımaktadır.

Yeni konut projeleri aynı anda çok sayıda insanın bir arada yaşayacağı tarzda hazırlanmaktadır. Binlerce insanın bir arada bulunduğu çok katlı gökdelen tipi yapılar ile donatılmış şık ve gösterişli konut projeleri, bu kadar insanın diğer ihtiyaçları için çeşitli yapılar ile de zenginleştirilmektedir. Sosyal alanlar, sinema ve etkinlik alanları, marketler, siteler bu insanların ihtiyaçları gözetilerek inşa edilmekte ve konut projelerine dahil edilmektedir. Ayrıca bu kadar insanın güvenliğini sağlamak için çeşitli özel güvenlik çalışmaları da projeye dahil edilmektedir.

Toplu yaşamın tüm detayları düşünülerek hazırlanan bu projeler ile mini şehirler ortaya çıkmaktadır. Gümünüz insanı değişen ihtiyaçları nedeniyle artık bu tarz yapılarda hayatını sürdürmektedir.

konut-sektoru-hayati-yeniden-sekillendiriyor

ABOUT THE AUTHOR

Benzer Haberler

 • Emlak Danışmanı ile Çalışmak Neden Avantajlı Biliyor Musunuz?

  Emlak Danışmanı ile Çalışmak Neden Avantajlı Biliyor Musunuz?

  Emlak piyasasında nokta atışı yapacak yatırımların sırrı emlak danışmanı ile çalışmanın avantajlarını bilmektir. Emlak sektörü inanılmaz bir gelişim gösteriyor ve en kazançlı yatırımların da yapıldığı sektör olmaya devam ediyor. İster yaşamak için ister yatırım yapmak için emlak arıyor olun emlak danışmanı ile çalışmak birçok açıdan avantaj sağlar. “Neden emlak danışmanı ile çalışmalıyım” diye soruyorsanız emlak

 • Konut Kredisi Alarak Ev Sahibi Olmak Kolay Mı?

  Konut Kredisi Alarak Ev Sahibi Olmak Kolay Mı?

  Toplu para ile nakit ödeyerek ev sahibi olmak günümüz yaşam koşullarında oldukça zor. Ev sahibi olmak isteyenler için “nasıl konut kredisi alabilirim” sorusu bu nedenle önemli bir sorudur. 2007 yılında yürürlüğe girmiş olan kanun konut kredisi ile ev alma sistemini devreye soktur. Bu sistem tüm dünyada mortgage olarak bilinen kira öder gibi ev sahibi olma

 • Anadolu Yakası’nda En iyi Fiyat Hangi Konut Projelerinde?

  Anadolu Yakası’nda En iyi Fiyat Hangi Konut Projelerinde?

  İstanbul konut projeleri açısından zenginleşirken alıcılar için çok avantajlı seçenekler doğuyor. Konut projeleri Anadolu Yakası fiyatları arasında en avantajlı fırsatları sunan firmalar detaylı proje tanımları ile sitemizde yer alıyor. Anadolu Yakası konut projelerinde ilçelere göre kolay arama yapabileceğiniz sitemizden en iyi fiyat seçeneklerinin sunulduğu konut projelerini inceleyebilirsiniz. Güncel konut projelerinde taksit olanakları, peşinat durumu, ödeme

 • Konut Projeleri Nasıl Yapılır?

  Konut Projeleri Nasıl Yapılır?

  Son yıllarda yükselişe geçen konut projeleri hakkında genellikle sadece potansiyel alıcılara neler sunduğu bilinir. Konut projeleri nasıl yapılır son haline gelene kadar hangi aşamalardan geçer bu konuda alıcıların pek bilgisi yoktur. Konut projeleri hayata geçirilirken belli aşamalardan geçen planlama ile ilerlenir. Konut projelerinin şehirleşme organizesi açısından elbette önemli bir yeri var. Ancak planlı şehirleşme için

 • Faizsiz, Kredisiz, Konut Sahibi Olmak Artık Çok Kolay

  Faizsiz, Kredisiz, Konut Sahibi Olmak Artık Çok Kolay

  Son birkaç yıl öncesine kadar, konut sahibi olabilmek için yüklü miktarda hazır paramızın olması gerekiyordu. Fakat artık birçok proje dâhilinde, kira öder gibi aylık taksitler ile ev sahibi olabilmemiz mümkün. Üstelik tüm bunları yapabilmek için banka, kredi, kefil ve faiz gibi dertleriniz olmayacak. 3D Konut olarak belirli projeler kapsamında herkesin kolayca ev sahibi olmasını hedefliyor

YORUM YAP

Eposta adresiniz paylasilmayacaktir. * ile belirtilen alanlar zorunludur.

Ad Soyad *

Eposta *

Firma