Konut Projesi

Konut Kredisi Alarak Ev Sahibi Olmak Kolay Mı?

Toplu para ile nakit ödeyerek ev sahibi olmak günümüz yaşam koşullarında oldukça zor. Ev sahibi olmak isteyenler için “nasıl konut kredisi alabilirim” sorusu bu nedenle önemli bir sorudur. 2007 yılında yürürlüğe girmiş olan kanun konut kredisi ile ev alma sistemini devreye soktur. Bu sistem tüm dünyada mortgage olarak bilinen kira öder gibi ev sahibi olma sistemidir.

Mortgage yani konut kredisi sisteminde banka tarafından satın alınacak ev üzerine krediyi karşılayacak kadar ipotek konuyor. Bütçeye göre aylık ödemeler ayarlanarak konut kredisi alınabiliyor. Peşinatsız konut kredisi veren bankalar da var. Konut kredisi alırken ödeme imkanlarınıza göre ev seçimi ve aylık ödeme planı yapmalısınız. Bütçenize uygun evi bulup sonrasında size en uygun konut kredisini sunan bankayı bulmanız gerekiyor.

Konut Kredisi Almak için Yapmanız Gerekenler

Konut kredisiyle ev sahibi olmaya karar verdiyseniz ilk olarak bütçenizi belirlemeniz gerekiyor. Bütçenizi belirledikten sonra bütçenize uygun evi aramaya geçebilirsiniz. Farklı bütçelere uygun konut seçeneklerini sitemizden detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Konut projelerinde konut kredisini destekleyen avantajlı seçenekler de bulunuyor.

Hayalinizdeki evi bulduktan sonra konut kredisini verecek bankayı seçmelisiniz. Bankaların konut kredisi verirken aradığı bazı şartlar var. Kredi notunuzun uygun olması, aylık gelirinizin belgelenmesi gibi şartları yerine getirerek konut kredisine başvurabilirsiniz. Nasıl konut kredisi alabilirim sorusunun cevabını verirken farklı seçenekleriniz olduğunu belirtelim. Bazı bankalar peşinatsız konut kredisi verebiliyor ya da daha az taksitlerle ödeme yapmanızı sağlayabiliyor.

Konut Kredisi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Konut kredisi alırken uzun vadeli bir borç altına girdiğinizi unutmayın. Bütçenize göre ev seçimi yapın ve aylık ödemelerinizi bütçenize göre ayarlayın. Emekli, çiftçi, kamu çalışanı gibi özelliklere göre konut kredisi veren banka fırsatlarını değerlendirin. Konut kredisi seçeneklerini karşılaştırın ve size en uygun seçeneği belirleyin. Konut projelerinde yer alan fırsatları değerlendirerek en avantajlı ödeme seçeneklerini tercih edin.

Konur projelerinde yer alan en uygun ödeme seçeneklerini sitemizden inceleyebilirsiniz. Farklı konutları detaylı olarak sitemizden inceleyebilir en uygun fiyata konut seçimi yaparak ödeme planınızı oluşturabilirsiniz. Konut kredisi alırken size avantaj sağlayacak konut projesi detaylarını mutlaka inceleyin. En avantajlı şekilde nasıl konut kredisi alabilirim diye düşünüyorsanız 3D Konut sitemizdeki avantajlı proje seçeneklerini inceleyin.

Konut Kredisi için Gerekli Şartlar

Bankaların konut kredisi için belirlediği şartlar birbirinden farklı oluyor. Ama genel olarak bankalara borcunuzun olmaması, düzenli ödemelerinizi yapıyor olmanız, kredi notunuzun yeterli olması, güvence sağlayacak özelliklere sahip olmanız konut kredisi için aranan şartlardır. Peşinatsız konut kredisi için ipotek olarak bir konurun olması şartı vardır. Bankaların gerekli şartlarını yerine getiriyorsanız kolaylıkla ev kirası öder gibi kredi taksiti ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz.

konut-kredisi-alarak-ev-sahibi-olmak-kolay-mi

ABOUT THE AUTHOR

Benzer Haberler

 • Avantaj Sağlayacak Konut Sektörü Analizi Nasıl Yapılır?

  Avantaj Sağlayacak Konut Sektörü Analizi Nasıl Yapılır?

  Konut sektörü ülkemizde her geçen yıl hızını arttırarak büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Konut sektöründe yatırım yapmak isteyenler ve avantajlı fiyatlara en iyi konutları almak isteyenler için ilk adım konut sektörü analizi hakkında bilgi sahibi olmak. Değişen sektör koşullarında avantaj sağlayacak konut sektörü analizini nasıl yapacağımızı bu yazımızda inceleyeceğiz. Konut satışları istatistikleri, hangi bölgelerde hangi

 • Konut ve Emlak Sektörü Elinizin Altında

  Konut ve Emlak Sektörü Elinizin Altında

  İnternet sayesinde anlık ve güncel bilgilere ulaşmak çok kolay hale geldi. Üstelik bu bilgilere ulaşabilmek için birçok sitede bulunuyor. İnternet sayesinde emlak sektörü tabiri caizse elinizin altında bulunmaktadır. Hangi proje hangi aşamada bulunduğunuz şehirde hangi projeler gerçekleştiriliyor bu tür bilgilere ulaşabilmek için internet yeterli ve yerinde bir kaynak. Konut denilince akla gelen her türlü bilgiye

 • Göz Kamaştıran Konut Projeleri

  Göz Kamaştıran Konut Projeleri

  Gün geçmiyor ki yeni bir konut projesi ile karşılaşmayalım. Her gün devasa binalar gökyüzüne doğru yükseliyor ve yepyeni yaşam alanları hizmete giriyor. Tabii ki bu yoğun inşaat faaliyetlerinin tek bir öznesi var o da insan. İnsan odaklı projeler insanların gereksinimlerini göz önüne alarak gerçekleştiriliyor. Amaç sadece bina meydana getirmek değil, nitelikli yaşam alanları tasarlamak oluyor.

 • Emlak Projeleri ve Kampanyalı Projeler

  Emlak Projeleri ve Kampanyalı Projeler

  TV reklamlarına baktığınızda banka reklamlarının yanı sıra emlak reklamlarının da çok olduğunu görebilirsiniz. Ülkemizin birçok farklı noktasında yapılan emlak projelerinin reklamlarını rahatlıkla TV ekranlarından görebiliyoruz. Aslında eskiden TV reklamlarında bu kadar emlak projesi göremezdik. Bu yoğunluk artışının ana nedeni, ülkemizde canlı ve talep oranı yüksek bir emlak sektörünün varlığıdır. Her gün birçok reklam kampanyalı projeler

 • 3D Konut Projeleri

  3D Konut Projeleri

  3Dkonut.com sadece Türkiye değil, Dünya üzerinde Google Earth tabanını kullanan ilk ve tek 3 boyutlu konut portalıdır. Yüze yakın sektör içerisinde binlerce binayı Google Earth aracılığı ile bulunduğu lokasyon üzerinde 3 boyutlu olarak tüm dünyada görmelerini sağlayan 3DLocationEarth’un projelerinden bir tanesi de 3D Konut’tur. Türkiye üzerinde tamamlanmış ve yapılmaya devam eden projeleri tüm kullanıcılarına tek

YORUM YAP

Eposta adresiniz paylasilmayacaktir. * ile belirtilen alanlar zorunludur.

Ad Soyad *

Eposta *

Firma

3DKonut Blog

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

Bizi Takip Edin