İnşaat Projesi

Gelişen Şehirler ve İnşaat Projeleri

Ülkemiz her geçen gün daha fazla büyüyor. Şehirlerimiz eskisine nazaran daha fazla inşaat alanına sahip. Her gün TV kanallarında yeni inşaat projelerinin reklamlarına şahit oluyoruz. Yepyeni yaşam alanlarının yanı sıra proje halindeki inşaat planları da şehirlerin ve ülkenin gelişim aşamasında nasıl bir vizyona sahip olduğunu gösteriyor. Yeni yaşam alanları arayan insanlar yeni inşaat projesi ya da konut projelerine yoğun bir ilgi gösteriyor.

Son Dönem İnşaat Projeleri ve Detayları

Son dönemde artan ihtiyaçları ve insanların daha nitelikli evlerde yaşama ve daha nitelikli ofislerde çalışma ihtiyacı nedeni ile ardı ardına yeni projeler devreye giriyor. Eskiden kentsel yaşama yeterince adapte olamamış orta sınıfın günümüzde maddi anlamda daha yüksek bir seviyeye ulaşmış olması, talepleri de farklılaştırıyor. Eskiden apartman dairesinde yaşamak bir lüks iken günümüzde bunun yerine yeni yaşam alanları ortaya çıkıyor.

Günümüzde en son çıkan 10 inşaat projesi ve benzerlerine genel olarak bakıldığında farklı ihtiyaçların göz önüne alındığını görmek mümkün. Son dönem inşaat projelerine yakından bakıldığında genel olarak güvenliğin ön planda olduğu site içi projelerin revaçta olduğu görülebiliyor. Özel güvenlik elemanları aracılığı ile korunan bu yapılar aynı zamanda kendi sosyal yaşam alanlarını da barındırdığından dış dünyadan izole bir yaşam alanı olarak ön plana çıkıyor.

Son dönem projelerinin öne çıkan bir özelliği de doğa ile iç içe olma çabası. Orman ile iç içe olması her projeden beklenilen bir özellik olmasa da inşaat alanları projelendirilirken yeşil alan ayrılmasına özen gösteriliyor. Doğaya yönelimin ortaya çıktığı son dönem projelerinde yeşil alan olmazsa olmazlar arasında.

Son dönem projelerine şöyle bir baktığımızda öne çıkan bir diğer özelliğin de sosyal yapıların bulunması. Son dönemde yapılan ya da yapılmakta olan projelerin tamamına yakınında sosyal tesisler de yer alıyor. Fitnes salonlarından yüzme havuzlarına, alışveriş merkezlerinden diğer yaşam alanlarına ihtiyaç duyulan birçok tesis bu projelerde göz önünde bulunduruluyor.

Son dönem projelerinde görülen ortak özelliklerden birisi de ulaşım. Özellikle büyükşehirlerde ulaşım başlı başına bir sorun olmaya devam ettiğinden dolayı yeni yapılar ulaşım anlamında etkin noktalara kuruluyor.

İnşaat Projelerinde Son Gelişmeler İçin Sitemize Bekliyoruz

Her gün yeni bir inşaat projesi haberini duymak mümkün…

Bulunduğumuz şehirde ya da ülke genelinde ortaya konulan son inşaat projelerinden haberdar olmak için internet sitemizi kullanabilirsiniz. İnternet sitemiz aracılığı ile emlak ve yapı sektöründeki son gelişmeleri kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Ülkemizde yapılan ya da projelendirilen toplu yaşam alanları hakkındaki bilgilere ulaşmak ve emlak sektörü ile ilgili doyurucu bilgilere ulaşmak için internet sitemize girmeyi ihmal etmeyin. Kentsel dönüşüm, gayrimenkul haberleri ve diğer emlak gelişmeleri için bizi takip etmeyi unutmayın.

gelisen-sehirler-ve-insaat-projeleri

ABOUT THE AUTHOR

Benzer Haberler

 • Emlak Projeleri ve Kampanyalı Projeler

  Emlak Projeleri ve Kampanyalı Projeler

  TV reklamlarına baktığınızda banka reklamlarının yanı sıra emlak reklamlarının da çok olduğunu görebilirsiniz. Ülkemizin birçok farklı noktasında yapılan emlak projelerinin reklamlarını rahatlıkla TV ekranlarından görebiliyoruz. Aslında eskiden TV reklamlarında bu kadar emlak projesi göremezdik. Bu yoğunluk artışının ana nedeni, ülkemizde canlı ve talep oranı yüksek bir emlak sektörünün varlığıdır. Her gün birçok reklam kampanyalı projeler

 • İnşaat Projeleri Hazırlanırken Hangi Aşamalardan Geçiliyor?

  İnşaat Projeleri Hazırlanırken Hangi Aşamalardan Geçiliyor?

  Etrafımızdaki binalara, evlere bakarken sanki onlar hep oradaymış gibi gelir. Oysaki bir binanın, bir evin son halini alması için farklı aşamalardan geçen bir süreç gerekir. İnşaat projeleri nasıl hazırlanır sorusu aklınızdan geçtiyse bu aşamaları öğrenmek hoşunuza gidecektir. İnşaat projeleri hazırlanırken ilgili belediyeden imar durumunun öğrenilmesi gerekiyor. İmar durumu öğrenildikten sonra projenin yapılacağı alanın zemin etüdü

 • İnşaat Projeleri Nasıl Çizilir?

  İnşaat Projeleri Nasıl Çizilir?

  Her gün karşılaştığımız evler, binalar, konut sitelerine baktığımızda tabi ki bitmiş halini görüyoruz. Bir yapının oluşturulması ise birçok aşamadan meydana geliyor. Yani yanından geçerken inşaat halinde olan bir yapıya baktığımızda aslında epey ilerlemiş bir planı görüyoruz. Bir yapının tüm ayrıntıları hakkında bilgi veren projelere mimari proje deniyor. İnşaat projeleri nasıl çizilir sorumuzun yanıtını verirken aslında

 • Türkiye Genelinde İnşaat Projeleri Nelerdir?

  Türkiye Genelinde İnşaat Projeleri Nelerdir?

  İnşaat sektörü, Türkiye genelinde hızla gelişim göstermektedir. Gelişmekte olan ülkenin dört bir yanında kentsel dönüşüm vardır. Kentsel dönüşüm ile inşaat sektörü daha hızlı çalışmaya başlamıştır. Yepyeni inşaat projeleri, neredeyse tüm şehirleri etkisi altına almayı başarmıştır. Bunlar arasında ofis, konut ve rezidans gibi birçok farklı isteğe cevap veren projeler yer almaktadır. Şehirlere göre yeni inşaat projelerinden

 • Türkiye’de Başarılı Bir İnşaat Firması Olmak

  Türkiye’de Başarılı Bir İnşaat Firması Olmak

  İnşaat sektöründe bir firmanın başarılı ya da başarısız olması için birçok etken vardır. Bu faktörler arasında maliyet ve bilgi yönetimi, zaman ve risk yönetimi, satış-pazarlama ve kaliteli üretim yer alır. Bunlar haricinde bu sektörde başarıyı inşaat firmaları sahiplerinin eğitim düzeyleri de etkilemektedir. İnşaat sektörü, sürekli gelişen ve büyüyen iş metotları ve teknolojileri ile çok hızlı

YORUM YAP

Eposta adresiniz paylasilmayacaktir. * ile belirtilen alanlar zorunludur.

Ad Soyad *

Eposta *

Firma

3DKonut Blog

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

Bizi Takip Edin