Emlak

Emlak Planlamasında Yapmamanız Gereken 7 Hata

Ülkemizde emlak piyasası hareketliliğinin tarihi 1980’lere dayanıyor fakat o yıllardan beri emlak planlamasında yeterli bilgiye sahip olmadan emlak alımı ve satışı yapılabiliyor. Emlak planlama stratejilerini uygulamak gelecekte yapılan yatırımdan kazanç sağlamaya olanak tanır. Emlak planlaması her bireyin, ailenin ya da yatırımcının kendi dinamiklerine özel olarak yapılmalıdır.

Emlak planlaması aslında bir bavul gibidir. Bavulunda hiçbir şey olmayan geleceğe de hiçbir şey bırakamaz. Finansal risklerin doğru değerlendirilmesi ve doğru emlak planlamasının yapılması geleceğe ve sizden sonrakilere dolu bavullar ve güvenilir finansal miras bırakır. Emlak planlamasında çok basit ama genelde herkesin yaptığı hataları yapmayın ve geleceğe dolu bir bavul bırakın.

Emlak Planlaması Yaparken Basit Ama Etkili Detaylara Dikkat Edin

Emlak planlaması yapılırken en büyük hatalardan biri basit hukuki konuları ve belge prosedürlerini bilmemektir. Oldukça kolay öğrenilebilen birkaç emlak kanunu ve avantajlı seçenek bilgileri emlak planlamasında basit ama etkili detaylardan biridir. Emlak planlamasında finansal risk faktörlerini hem kendi açınızdan hem de emlak tercihinizin geleceği açısından değerlendirmeyi de bilmelisiniz.

Emlak planlaması yaparken uzun vadeli düşünmemek de yapılan hatalardan biridir. Emlak bir yatırım olarak çok uzun vadeli düşünülmelidir. Bu gün değil ama bundan 10 yıl sonra değerlenecek emlak yatırımları avantajlı olacaktır. Emlak satın alırken ya da emlak satarken bir plana sahip olmamak en büyük hatadır. Her şeyden önce emlak ile ilgili atacağınız her adımın planlı olması gerekir.

Emlak planlamasında ailelerin yaptığı basit bir hata da gelecekte çocuklarına eşit şekilde finansal avantaj sağlayacak seçim yapamamalarıdır. Emlak planlaması geleceğe yatırım gibi düşünülmelidir ve gelecekte finansal destek sağlayacak yatırımlar yapılmalıdır. Başarılı ve gelecekte finansal avantaj sağlayacak emlak yatırımı için de doğru araştırma ve doğru piyasa analizi yapmak gerekiyor.

Başarılı Emlak Planlaması Nasıl Yapılır?

Başarılı emlak planlaması yapmak için profesyonel danışmanla çalışmak ya da emlak planlaması konusunda kendinizi geliştirmeniz gerekir. Her yatırımcının emlak planlaması farklı olacaktır. Emlak yatırımından beklentiler emlak planını etkileyecektir. Finansal durum ve riskler emlak planlamasını farklılaştırır.

Başarılı emlak planlaması için öncelikle finansal durum analizinin doğru yapılması gerekir. Emlak yatırımı için bugünkü emlak değeri ve gelecekteki değeri analizlerle ortaya konmalıdır. Emlak planlamasında emlak sektöründe yaşanan gelişmelerin doğru takip edilip analiz edilmesi de önemlidir. Avantajlı bir emlak planı yapmak için 3D Konut sitesinden aradığınız tüm verilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Emlak planınızı yapabilmek için gerekli tüm piyasa verilerine ve güncel analizlere sitemizde yer veriyoruz. En yeni konut projelerinde fiyat ve yaşamsal standartlar açısından en iyi seçenekleri detaylı incelemenizi sağlıyoruz. Emlak projeleri içinde en güvenilir firmaların başarılı projelerini finansal durumunuza ve standartlarınıza uygun olarak her açıdan inceleme fırsatını sunuyoruz.

emlak-planlamasinda-yapmamaniz-gereken-7-hata

ABOUT THE AUTHOR

Benzer Haberler

 • Emlak Projeleri ve Sektöre Yön Verenler

  Emlak Projeleri ve Sektöre Yön Verenler

  Ülkemiz gelişen ve yükselen bir emlak sektörüne sahiptir. Gerek daire gerek işyeri gerekse de rezidans türü yapılar olsun birçok emlak projeleri ile gelişmeye ev sahipliği yapan ülkemiz, genç nüfusuyla yapılan projelerin yerde kalmadığı bir ülkedir. Ülkemizdeki inşaat ve yapı firmaları sadece ülkemizde değil aynı zamanda dünyada da adından söz ettiren ve ilk yüze rahatlıkla girebilen

 • Emlak Nedir ve Türkiye’deki Emlak Projeleri

  Emlak Nedir ve Türkiye’deki Emlak Projeleri

  Ev, arsa ya da tarla gibi taşınmazların tamamına gayrimenkul ya da diğer adı ile emlak denilir. Ülkemizde emlak sektörü oldukça canlı olup, bu sektörde yoğun bir talep olduğu görülmektedir. Henüz yapım aşamasında olan birçok emlak projesi henüz tamamlanmadan tamamen satılabilmektedir. Bu durum emlak sektörünün canlılığını ortaya koyan önemli bir örnektir. Ülkemizde emlak projeleri denilince akla

 • En Güncel Emlak Haberleri İle Fırsatları Yakalayın

  En Güncel Emlak Haberleri İle Fırsatları Yakalayın

  Emlak sektörü ülkemizde hayli hareketli bir sektördür. Bu sektörde yer alan firmalar her gün yeni bir proje ile müşterilerin karşısına çıkıyor. Kimisi ödeme koşulları ile kimisi ise yaşam alanının koşulları ile dikkat çekiyor. Bazı projelerde doğal yaşam koşulları ön plana çıkarken bazılarında ise kullanılan teknoloji dikkat çekiyor. Çeşitli emlak haberleri ile bu projelerden haberdar oluyoruz.

 • Gayrimenkul ve Vergilendirme

  Gayrimenkul ve Vergilendirme

  Devlet taşınmazlar üzerinden de çeşitli vergiler alıyor. Bir binadan ya da işyerinden mülk sahibinden tahsis edilen çeşitli vergiler bulunuyor. Bunun yanı sıra toprak sahiplerinden de çeşitli isimler altında vergiler alınıyor. Oturma amaçlı inşa edilen yapılardan alınan vergilere emlak vergisi adı veriliyor ve ülkemizde uzun yıllardır bu isim ile adlandırılıyor. Emlak Vergisi Nedir ve Nasıl Hesaplanır?

 • Başarılı Bir Emlakçı Olmak İçin Atılacak Adımlar

  Başarılı Bir Emlakçı Olmak İçin Atılacak Adımlar

  Emkalçılık sektörünün gelişen dinamikleri bu alanda başarılı adımlar atan girişimcilere büyük kazanç sağlıyor. Başarılı emlakçılık nasıl yapılır sorusu önem kazanırken büyüyen emlakçılık sektöründe yeni girişimcilere giderek daha fazla yer açılıyor. Emlakçılık sektöründe başarılı adımlar atarak büyük kazanç sağlayabilirsiniz.  Emlakçılık yapmak için resmi bir kurum tarafından verilen emlakçılık eğitimini tamamlamak ve emlak ofisi açmak gerekiyor. Konut

YORUM YAP

Eposta adresiniz paylasilmayacaktir. * ile belirtilen alanlar zorunludur.

Ad Soyad *

Eposta *

Firma

3DKonut Blog

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

Bizi Takip Edin