Emlak

Emlak Nedir ve Türkiye’deki Emlak Projeleri

Ev, arsa ya da tarla gibi taşınmazların tamamına gayrimenkul ya da diğer adı ile emlak denilir. Ülkemizde emlak sektörü oldukça canlı olup, bu sektörde yoğun bir talep olduğu görülmektedir. Henüz yapım aşamasında olan birçok emlak projesi henüz tamamlanmadan tamamen satılabilmektedir. Bu durum emlak sektörünün canlılığını ortaya koyan önemli bir örnektir.

Ülkemizde emlak projeleri denilince akla TOKİ projeleri ve özel firmaların projeleri gelmektedir. TOKİ genellikle belirli gelir gruplarını hedefleyerek uygun ödeme koşullu projeler üretmektedir.

TOKİ’nin yanı sıra çeşitli inşaat firmaları da kendi projeleri ile müşterilerin beklentilerini karşılamaya çalışmaktadır. Ülkemizde daire, iş yeri ya da rezidans türünde birçok örnek proje hayata geçirilmektedir.

Emlak Sektöründeki Popüler Projeler

Emlak sektöründe birçok popüler projeye rastlamak mümkündür. Bu projelerin her birinde öne çıkan farklı özellikler vardır. Örneğin bazı projelerde akıllı ev sistemleri ön plana çıkarken bazı projelerde ise doğa ile iç içe olma özelliği öne çıkmaktadır.

Büyükşehirlerde ulaşım başlı başına bir sorun olduğundan dolayı bazı projeler ulaşım yollarına yakınlığı ile ön plana çıkmaya çalışmaktadır. Bazı projeler ise ödeme koşullarının esnekliği ile kendilerini göstermek istemektedir.

Özel sektörün emlak projelerine bakıldığında genellikle üst segmente dönük projelerin daha fazla olduğu görülmektedir. Yaşam şartları yüksek, gelir olarak üst seviyede bulunan müşterilere hitap eden projelerin daha fazla bulunduğu bu projelerde ortak kaygı daha nitelikli yaşam alanlarının ortaya konulmasıdır.

Özel sektör projelerine bakıldığında genellikle yüksek bütçeli reklam filmleri ile müşterilere ulaşıldığı görülmektedir. Çünkü bu tür projelerde beklenti yüksektir. Büyükşehirlerde yaşayan insanların daha nitelikli yaşam ve çalışma alanlarına duyduğu ihtiyacı göz önünde bulundurarak ortaya konulan bu projeler yüksek talep görmektedir.

Emlak sektöründe özel sektör dışında proje üreten TOKİ ise, orta ve alt gelir grubu vatandaşların uzun vadelerle, kira öder gibi konut sahibi olmasını amaçlamaktadır. Özellikle dar gelirli vatandaşlara yönelik projelerde ödeme vadeleri 20 yıla kadar çıkabilmektedir. TOKİ bu güne kadar binlerce insanı ev sahibi yapmış olup, halen ülkemizin birçok ilinde faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir.

Emlak Sektörünü Bizim İle Takip Edin

Emlak sektöründe ne olup bitiyor ise bizim ile takip edebilirsiniz. Kentsel dönüşüm projelerinden yıl yıl bitecek emlak projelerine, gayrimenkul yatırımlarından, firma haberlerine emlak ile ilgili ne var ise ulaşabilmek için bizi takip edin.

3dkonut olarak firmanızı ya da hizmetlerinizi tanıtabilmeniz için gereken alt yapıyı sizlere sunuyoruz. Emlak sektörünün kalbinde yer almak için bizim ile irtibata geçebilirsiniz.

Emlak vergisi ile ilgili bilmeniz gerekenlerden, fırsat haberlerine, TOKİ ilanlarından, emlak gündemi haberlerine kadar emlak ile ilgili her konu hakkında bilgiler alabilirsiniz. Siz de emlak sektörü ile ilgili en son haberlere ulaşmak ya da emlak ile ilgili en doğru ve güncel bilgilere ulaşmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

emlak-nedir-ve-turkiyedeki-emlak-projeleri

ABOUT THE AUTHOR

Benzer Haberler

 • Emlak Planlamasında Yapmamanız Gereken 7 Hata

  Emlak Planlamasında Yapmamanız Gereken 7 Hata

  Ülkemizde emlak piyasası hareketliliğinin tarihi 1980’lere dayanıyor fakat o yıllardan beri emlak planlamasında yeterli bilgiye sahip olmadan emlak alımı ve satışı yapılabiliyor. Emlak planlama stratejilerini uygulamak gelecekte yapılan yatırımdan kazanç sağlamaya olanak tanır. Emlak planlaması her bireyin, ailenin ya da yatırımcının kendi dinamiklerine özel olarak yapılmalıdır. Emlak planlaması aslında bir bavul gibidir. Bavulunda hiçbir şey

 • Emlak Projeleri ve Sektöre Yön Verenler

  Emlak Projeleri ve Sektöre Yön Verenler

  Ülkemiz gelişen ve yükselen bir emlak sektörüne sahiptir. Gerek daire gerek işyeri gerekse de rezidans türü yapılar olsun birçok emlak projeleri ile gelişmeye ev sahipliği yapan ülkemiz, genç nüfusuyla yapılan projelerin yerde kalmadığı bir ülkedir. Ülkemizdeki inşaat ve yapı firmaları sadece ülkemizde değil aynı zamanda dünyada da adından söz ettiren ve ilk yüze rahatlıkla girebilen

 • En Güncel Emlak Haberleri İle Fırsatları Yakalayın

  En Güncel Emlak Haberleri İle Fırsatları Yakalayın

  Emlak sektörü ülkemizde hayli hareketli bir sektördür. Bu sektörde yer alan firmalar her gün yeni bir proje ile müşterilerin karşısına çıkıyor. Kimisi ödeme koşulları ile kimisi ise yaşam alanının koşulları ile dikkat çekiyor. Bazı projelerde doğal yaşam koşulları ön plana çıkarken bazılarında ise kullanılan teknoloji dikkat çekiyor. Çeşitli emlak haberleri ile bu projelerden haberdar oluyoruz.

 • Gayrimenkul ve Vergilendirme

  Gayrimenkul ve Vergilendirme

  Devlet taşınmazlar üzerinden de çeşitli vergiler alıyor. Bir binadan ya da işyerinden mülk sahibinden tahsis edilen çeşitli vergiler bulunuyor. Bunun yanı sıra toprak sahiplerinden de çeşitli isimler altında vergiler alınıyor. Oturma amaçlı inşa edilen yapılardan alınan vergilere emlak vergisi adı veriliyor ve ülkemizde uzun yıllardır bu isim ile adlandırılıyor. Emlak Vergisi Nedir ve Nasıl Hesaplanır?

 • Başarılı Bir Emlakçı Olmak İçin Atılacak Adımlar

  Başarılı Bir Emlakçı Olmak İçin Atılacak Adımlar

  Emkalçılık sektörünün gelişen dinamikleri bu alanda başarılı adımlar atan girişimcilere büyük kazanç sağlıyor. Başarılı emlakçılık nasıl yapılır sorusu önem kazanırken büyüyen emlakçılık sektöründe yeni girişimcilere giderek daha fazla yer açılıyor. Emlakçılık sektöründe başarılı adımlar atarak büyük kazanç sağlayabilirsiniz.  Emlakçılık yapmak için resmi bir kurum tarafından verilen emlakçılık eğitimini tamamlamak ve emlak ofisi açmak gerekiyor. Konut

YORUM YAP

Eposta adresiniz paylasilmayacaktir. * ile belirtilen alanlar zorunludur.

Ad Soyad *

Eposta *

Firma

3DKonut Blog

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

Bizi Takip Edin