Konut Projesi

3D Konut Projeleri

3Dkonut.com sadece Türkiye değil, Dünya üzerinde Google Earth tabanını kullanan ilk ve tek 3 boyutlu konut portalıdır. Yüze yakın sektör içerisinde binlerce binayı Google Earth aracılığı ile bulunduğu lokasyon üzerinde 3 boyutlu olarak tüm dünyada görmelerini sağlayan 3DLocationEarth’un projelerinden bir tanesi de 3D Konut’tur. Türkiye üzerinde tamamlanmış ve yapılmaya devam eden projeleri tüm kullanıcılarına tek çatı altında birleştirmiş ve hizmete sunmuştur.

Sadece binanın değil, binanın bulunduğu il ve ilçeye ait coğrafi yapı, yönetimi, nüfusu, yatırım olanakları ve o bölge içerisinde gezip görülmesi gereken alanları da bizler aracılığı ile görebilirsiniz. Son olarak yine sitemiz üzerinden en güncel konut haberlerini takip edebilir ve kim kimdir sayfamız üzerinden sektörün önde gelen isimlerini inceleyebilirsiniz.

3D Konut Üzerinde Yer Alan Proje Türleri

3D Konut olarak sadece konut projeleri değil aynı zamanda ofis projeleri ve rezidans projelerine de yer veriyoruz. Konut projeleri sayfamıza giriş yaptığınız zaman tüm Türkiye üzerinde yer alan konut projelerimize ulaşabilir ve inceleyebilirsiniz. Şehirlerine göre konut projeler tablosu altında istediğiniz şehri seçerek o şehir içerisinde yer alan projeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yeni konut projeleri, Türkiye’nin hemen hemen her şehrinde tamamlanmaya devam etmektedir. Bu projeler sayesinde eskiden kalma binalar ya da apartmanlardan eser kalmadan, son derece modern şekilde üretilen, kendilerine özel otoparkı, yüzme havuzu, sosyal tesisi ve buna benzer birçok özelliği olan siteler, eski konutların yerini almaya devam ediyor.

Birçok ilde hizmet verilen konut projelerinin yanı sıra ofis projeleri de hız kesmeden devam ediyor. Ofis projeleri, A sınıfı, B sınıfı ve C Sınıfı ofisler olmak üzere üç farklı sınıf içerisinde değerlendiriliyor. Türkiye genelinde en az konut projelerinde olduğu kadar ofis projelerinde de ihtiyaçlar artmaya devam ediyor.

Rezidans projelerine bakıldığında ise markalı konut projeleri neredeyse tamamen bunların üzerine kuruludur. Rezidans projeleri gün geçtikçe artmaya devam ediyor ve ülkemizde güncel olarak 1.600 ü aşkın rezidans bulunuyor. Bunların sadece 1.000 tanesi İstanbul ilinde alıcıları ile buluşuyor.

3D Google Earth Özelliği İle Proje Görüntüleme

3D Konut olarak sitemiz üzerinden Google Earth veritabanını kullanarak istediğiniz projeyi görüntüleme şansına sahipsiniz. Bununla ilgili projeyi gidip yerinde görme zorunluluğunuz olmadan öncesinde bakma, inceleme ve fikir sahibi olma şansınız bulunuyor. Web sitemize giriş yaptıktan sonra “Harita” butonu aracılığı ile proje türünü ve projenin bulunduğu il, ilçeyi seçtikten sonra arama butonuna basmanız durumunda proje listesi önünüze geliyor. 3 Boyutlu konut projeleri için çıkan listeden gereken incelemelerinizi yaparak projelerimiz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

2017 Verilerine Göre Gayrimenkul Değerleri

Gayrimenkul fiyatlarında her yıl diğer yıla nazaran beklenen bir artış söz konusu. Fakat yapılan araştırmalar beklentileri karşılamıyor. 2015 yılı itibari ile 2017’nin ilk çeyreğini de içine alan araştırmalara bakıldığı zaman gayrimenkul fiyatlarında %28,5 oranında bir düşüş gözlemleniyor. 2017 yılının ilk çeyreğine ait istatistikler %62,7 oranı ile kötümser olarak sonuçlandı. 2015 yılının ikinci çeyreğinde yapılan araştırmalarda oran %102,7’lere ulaşmışken her çeyrekte giderek düşmeye ve yaklaşık iki yılın sonunda %40 oranında gerilemeye sebep oldu. Bu durum yükselişe geçmesini bekleyen gayrimenkul sahiplerini olumsuz olarak etkiliyor.

Konut Satış Ve Kira Değerlerindeki Değişimler

Gayrimenkul konusundaki değerlerin düşmesinden bahsetmişken başta İstanbul, Ankara, İzmir konut projeleri olmak üzere 68 farklı ilde konutların satış fiyatlarındaki ve kira değerlerindeki değişimler araştırıldı. Bu araştırmaların sonucu da bir önceki ayı destekler nitelikte. Özellikle son üç yıl değerlerine bakıldığı zaman değişim oranı satış fiyat değerinde %44,33’ü kira değerinde %33,53’ü görmüşken son bir aylık periyot içerisinde satış fiyat değişimi %1,16 ya kadar gerileyerek ortalama %43 kayıp, kira fiyat değeri de %0,20’ye kadar gerileyerek yaklaşık %33 kayıp yaşattı.

Konut Projelerine Ait Satış Ve Kira Fiyat Endeksleri

Yapılan konut projelerinde yer alan değişim oranlarına ve değerlerine göz gezdirdikten sonra konut projelerinin satış fiyat endeksleri ve kira fiyat endeksleri hakkındaki araştırmaları da sizlere sunuyoruz. Satış ve Kira fiyat endeksi tablosu değerlerin ve değişimlerin aksine artarak devam eden bir tablodan oluşuyor. Bu tabloda fiyat endekslerini uzun zaman aralıkları ile değil daha net bilgiler alarak fikir sahibi olabilmeniz açısından daha yakın tarihli veriler ile anlatmaya gayret gösteriliyor. Aşağıdaki tabloda yer alan değerleri değerlendirmek gerekirse satış fiyat endeksi değerleri 2012 Ocak ayı itibari ile 100 olarak görünürken bu rakam 2017 Ekim ayı içerisinde 203.6, 2017 Kasım ayı içerisinde 205.4, 2017 Aralık ayı içerisinde de 207 değerine ulaştı. Kira fiyat endeksi de satış fiyat endeksine oranla artış gösteren bir başka tablo. Burada da 2012 Ocak ayında yine değer 100’ü gösterirken, 2017 Ekim ayı itibari ile 179.9, 2017 Kasım ayı itibari ile 180.8, 2017 Aralık ayı itibari ile de 181.1 seviyesine ulaşmış olarak görüntüleniyor.

3d-konut-projeleri

ABOUT THE AUTHOR

Benzer Haberler

 • Avantaj Sağlayacak Konut Sektörü Analizi Nasıl Yapılır?

  Avantaj Sağlayacak Konut Sektörü Analizi Nasıl Yapılır?

  Konut sektörü ülkemizde her geçen yıl hızını arttırarak büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Konut sektöründe yatırım yapmak isteyenler ve avantajlı fiyatlara en iyi konutları almak isteyenler için ilk adım konut sektörü analizi hakkında bilgi sahibi olmak. Değişen sektör koşullarında avantaj sağlayacak konut sektörü analizini nasıl yapacağımızı bu yazımızda inceleyeceğiz. Konut satışları istatistikleri, hangi bölgelerde hangi

 • Konut ve Emlak Sektörü Elinizin Altında

  Konut ve Emlak Sektörü Elinizin Altında

  İnternet sayesinde anlık ve güncel bilgilere ulaşmak çok kolay hale geldi. Üstelik bu bilgilere ulaşabilmek için birçok sitede bulunuyor. İnternet sayesinde emlak sektörü tabiri caizse elinizin altında bulunmaktadır. Hangi proje hangi aşamada bulunduğunuz şehirde hangi projeler gerçekleştiriliyor bu tür bilgilere ulaşabilmek için internet yeterli ve yerinde bir kaynak. Konut denilince akla gelen her türlü bilgiye

 • Göz Kamaştıran Konut Projeleri

  Göz Kamaştıran Konut Projeleri

  Gün geçmiyor ki yeni bir konut projesi ile karşılaşmayalım. Her gün devasa binalar gökyüzüne doğru yükseliyor ve yepyeni yaşam alanları hizmete giriyor. Tabii ki bu yoğun inşaat faaliyetlerinin tek bir öznesi var o da insan. İnsan odaklı projeler insanların gereksinimlerini göz önüne alarak gerçekleştiriliyor. Amaç sadece bina meydana getirmek değil, nitelikli yaşam alanları tasarlamak oluyor.

 • Emlak Projeleri ve Kampanyalı Projeler

  Emlak Projeleri ve Kampanyalı Projeler

  TV reklamlarına baktığınızda banka reklamlarının yanı sıra emlak reklamlarının da çok olduğunu görebilirsiniz. Ülkemizin birçok farklı noktasında yapılan emlak projelerinin reklamlarını rahatlıkla TV ekranlarından görebiliyoruz. Aslında eskiden TV reklamlarında bu kadar emlak projesi göremezdik. Bu yoğunluk artışının ana nedeni, ülkemizde canlı ve talep oranı yüksek bir emlak sektörünün varlığıdır. Her gün birçok reklam kampanyalı projeler

 • Emlak Danışmanı ile Çalışmak Neden Avantajlı Biliyor Musunuz?

  Emlak Danışmanı ile Çalışmak Neden Avantajlı Biliyor Musunuz?

  Emlak piyasasında nokta atışı yapacak yatırımların sırrı emlak danışmanı ile çalışmanın avantajlarını bilmektir. Emlak sektörü inanılmaz bir gelişim gösteriyor ve en kazançlı yatırımların da yapıldığı sektör olmaya devam ediyor. İster yaşamak için ister yatırım yapmak için emlak arıyor olun emlak danışmanı ile çalışmak birçok açıdan avantaj sağlar. “Neden emlak danışmanı ile çalışmalıyım” diye soruyorsanız emlak

YORUM YAP

Eposta adresiniz paylasilmayacaktir. * ile belirtilen alanlar zorunludur.

Ad Soyad *

Eposta *

Firma

3DKonut Blog

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

Bizi Takip Edin