Konut Projesi

Türkiye’de Konut Sektörü Nereye Gidiyor?

Türkiye gelişmekte olan bir ülke olup, dünyanın en hızlı büyüyen ülkeleri arasında yer almaktadır. Ülkemizin gelişmesinde önemli bir yer tutan bir sektörde inşaat sektörüdür. İnşaat sektörü adeta büyümenin lokomotifi haline gelmiş olup, binlerce insan yurt içi ve yurt dışındaki projelerde istihdam edilmektedir. Bunun yanı sıra birçok müteahhitlik firması da üstlendikleri devasa projeler ile dünyada adından söz ettirmektedir.

Yurt içindeki inşaat sektörünün üstlendiği projelerin önemli bir kısmını konut projeleri oluşturmaktadır. Ülkemiz insanının zenginleşmesi, konut alırken yapılan ödemeler konusunda sağlanan kolaylıklar konut projelerinin büyük bir pazar haline gelmesine neden olmuştur.  Artan konut ihtiyaçları nedeniyle konut sektörü giderek daha da büyümektedir ve yurt içinde bir para sirkülasyonu sağlanmaktadır.

İç pazarın canlanmasını sağlayan konut sektörü sayesinde birçok farklı iş kolu da gelişim göstermektedir. Sonuç olarak konut sektöründeki canlanma ve gelişim birçok farklı iş kolunu etkilemekte, istihdam anlamında birçok insanın hayatına katma değer olarak girmektedir.

Konut Projeleri Terimi Nereden Geliyor?

Türkiye’de Konut Sektörü Nereye Gidiyor?

Konut projeleri kavramı son yıllarda hayatımıza girmiş bir kavramdır. Eski zamanların ihtiyaçlarının günümüzde farklılaşması, büyükşehirlerde yaşam alanlarının giderek daralması, insanların yeni yaşam alanlarına olan ihtiyaçlarının fazlalaşması sonucunda yeni yaşam alanları dizayn edilmeye başlanmıştır.  Bu yeni yaşam alanı projelerine günümüzde Konut Projeleri ismi verilmektedir.

Toplu konut projeleri sayesinde binlerce insan için yeni yaşam alanları inşa edilmektedir. Ayrıca özel sektör eliyle de birçok farklı konut projesine imza atılmaktadır.  Söz konusu konut projeleri sadece binalardan oluşmamaktadır. Bunun yanı sıra sosyal yaşam alanları, alış veriş merkezleri, oyun alanları da konut projelerine dahil edilen yapılar arasında yer almaktadır.

Kendi kendine yeten bir şehir hüviyetine sahip olan bu projeler sayesinde insanlar yaşam alanlarından fazla uzaklaşmadan tüm ihtiyaçlarını giderebilmekte ve kendilerini daha güvende hissetmektedirler. Konut projeleri kavramı tüm bu bilgiler ışığında kendi kendine yeten mini şehirler hüviyetindedir.

Ülkemizde Var Olan Konut Projeleri Trendleri Nelerdir?

Sarıyer

Her konuda olduğu gibi konut projeleri konusunda da her dönemin kendine has trendleri vardır. Günümüzün popüler konut trendlerinden bir kaçı bahçeli konut projeleri, akıllı ev konseptleri, toplu konut projeleri olarak sıralanabilmektedir. Bu trendler günümüzün istek ve ihtiyaçları göz önünde tutularak hazırlanmış projelerdir.  Günümüz insanı bir yandan teknolojik imkanları sonuna kadar kullanmak diğer yandan da doğa ile iç içe olmak istemektedir. Bu türden zor isteklerin karşılanması amacıyla inşaat sektöründe var olan tüm imkanlar kullanılarak yeni nesil şehirler inşa edilmektedir.

Konut projeleri caddeleri ve yolları ile, toplu yaşam alanları ile komplike yapıda projeler olup, insanların her türlü ihtiyaçları düşünülerek hayata geçirilmektedir. İnsanlar bu türden yaşam alanları ile büyükşehirlerin keşmekeşinden kurtulabilmekte ve yeni nesil yaşam alanların keyfini sürmektedirler.

turkiyede-konut-sektoru-nereye-gidiyor

ABOUT THE AUTHOR

Benzer Haberler

 • Konut Sektöründe Neler Oluyor

  Konut Sektöründe Neler Oluyor

  Konut sektöründe gerçekleşen dalgalanmalar ve buna bağlı olarak süregelen yatırım hırsı ile birlikte taşınmazın her zamanki önemini koruduğu aşikârdır. Konut piyasası 2016 yılının ilk yarılarında yaşadığı durgunluğu yılın ikinci yarısında da artarak devam ettirmiş buna bağlı olarak da taşınmaza yatırım sayısında azalma gözlenmişti. Ancak 2017 yılının ilk aylarında konut sektöründe yeni bir canlanma ile gerek

 • Konut Sektörü Hayatı Yeniden Şekillendiriyor

  Konut Sektörü Hayatı Yeniden Şekillendiriyor

    Ülkemiz kalkınmakta olan bir ülke olup, ülkenin büyük bir kısmı şantiye görünümündedir. Yollar, hava alanları yapılmakta, mega projeler tek tek bitirilmektedir. Birçok insan ev sahibi olmak için fırsat kollamaktadır. Bunun bir sonucu olarak da ülkemizde konut projeleri ardı ardına hayata geçirilmektedir. Gerek devlet eliyle gerekse de özel sektör eliyle birçok farklı konut projesi hayata

 • 2017 Teslim Konut Projelerinde Fırsatları Kaçırmayın

  2017 Teslim Konut Projelerinde Fırsatları Kaçırmayın

  Günümüzün gözde sektörü olan konut sektörü çok kazandıran ve karlı bir sektördür. Sadece satış yapanlar değil aynı zamanda ev sahipleri de bu kardan pay alabilmektedir.  Bunun için yapılması gereken fırsatları kaçırmamaktır. Gerek TV reklamlarında gerekse de internet mecrasında emlak sektörü ile ilgili reklamları görebilmeniz mümkündür. Bu reklamları takip ederek var olan fırsatlardan haberdar olabilirsiniz. Ev

 • Kartal’daki En Yaygın Satılık Daire Listesi

  Kartal’daki En Yaygın Satılık Daire Listesi

  İstanbul, yalnızca Avrupa yakasından ibaret değil. Anadolu yakası da son yıllarda yapılan yatırımlarla bir cazibe merkezi haline geldi. Hem toplu taşıma ağının genişlemesi, hem de büyük ölçekli konut projelerinin yaygınlaşması Anadolu yakasını geliştirmeye devam ediyor. Önceden merkeze uzak görüldüğü için proje yapılmayan Pendik, Kartal gibi lokasyonlarda, yeni projeler geliştiriliyor. Özellikle Kartal’daki satılık daire projeleri yoğun

 • Pendik’te Tanışmanıza Neden Olacak 5 Yeni Konut Projesi

  Pendik’te Tanışmanıza Neden Olacak 5 Yeni Konut Projesi

  İstanbul’un en değerli ve güzel ilçelerinden biri olan Pendik yeni konut projeleriyle değerine değer katıyor. Konut projelerinin bir kısmının özel firmalar tarafından yapılması ve diğer bir kısmının toplu konut projesi olması da gözlerden kaçmıyor. Bulunduğu yer açısından çok değerli bir konumda olan Pendik ulaşım açısından hava olsun kara olsun her yere kolayca gidebilme imkânı da sağlıyor.

YORUM YAP

Eposta adresiniz paylasilmayacaktir. * ile belirtilen alanlar zorunludur.

Ad Soyad *

Eposta *

Firma