İnşaat Projesi

Türkiye Genelinde İnşaat Projeleri Nelerdir?

İnşaat sektörü, Türkiye genelinde hızla gelişim göstermektedir. Gelişmekte olan ülkenin dört bir yanında kentsel dönüşüm vardır. Kentsel dönüşüm ile inşaat sektörü daha hızlı çalışmaya başlamıştır. Yepyeni inşaat projeleri, neredeyse tüm şehirleri etkisi altına almayı başarmıştır. Bunlar arasında ofis, konut ve rezidans gibi birçok farklı isteğe cevap veren projeler yer almaktadır.

Şehirlere göre yeni inşaat projelerinden bahsedilecek olunursa bir metropol şehri olan İstanbul ilk sırayı almaktadır. Şu an, yaklaşık olarak 3033 yeni projeye ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar arasında, ofis, konut ve rezidans projeleri bulunmaktadır. Adalardan Ataşehir’e, Ataşehir’den Zeytinburnu’na kadar birçok ilçede faaliyetlerini sürdürmektedir.

İstanbul’dan sonra sırayı İzmir almaktadır. Son yıllarda inşaat sektöründe hızla gelişim gösteren şehirde şu an tam olarak 504 adet yeni inşaat projesi bulunmaktadır. İstanbul da olduğu gibi burada da konut, rezidans ve ofis projeleri mevcuttur. Ayrıca İzmir de kentsel dönüşüm firmaları göze çarpmaktadır. Özellikle Balçova, Narlıdere ve Urla da birbiri ardına yenilenen lüks konutlar bulunmaktadır. Menemen tarafları ise daha çok kooperatif alanına yoğunlaşmıştır. Burada bulunan projeler de yine şehrin bir ucundan diğer ucuna kadar sürmektedir. Ankara ise; yeni projelerle donatılmış ilk üç büyük şehirlerden birisidir. İzmir de ve diğer illerde olduğu gibi Ankara da kentsel dönüşüme girmiş şehirlerden birisidir.

İnşaat Projeleri ile Yenilikler Yolda

Güvenliği, alışveriş merkezi ve spor salonu gibi özellikleri içinde barındıran lüks konut projelerinden özel altyapı ve donanıma sahip ofis projeleri ile lüks otelleri aratmayan rezidans projeleri olmak üzere üç kategoriyi de içine barındırır. Ayrıca, Ankara’da TOKİ’nin çok kapsamlı çalışması da yeni konut proje sayılarını artırmaktadır.

Bunlardan sonra akla ilk gelen şehir Bursa’dır. Bursa da yeni konut planları çoğunluktadır. Konutlar kadar olmasa da yeni ofis planlarının da sayısı gün geçtikçe artış gösterir. Burada en çok tercih edilen yapı rezidanslardır. Konforu çok seven Bursalılar için şehirde tam olarak 32 adet rezidans bulunmaktadır.

Bir tatil şehri olan ve yaz ayları turistlerin akınına uğrayan Antalya şehrinde de inşaat projeleri tüm hızıyla devam etmektedir. Alanya’dan Manavgat’a kadar kentsel dönüşüme giren Antalya’yı da etkisi altına almıştır. Yine turizm denilince akla gelen şehirlerden birisi olan Muğla’da yeni projelerle kuşatılmıştır. Bunların haricinde Kayseri, Kocaeli ve Adana gibi büyükşehirlerde de yepyeni yapılar alıcılarını beklemektedir.

Burada önemli olan hangi alanda bir yatırım veya konut almak istendiğinin bilinmesi gerekir. Her bütçeye ve her zevke göre ülkenin çoğu yerinde farklı projeler yer almaktadır.

Otel konforunu ve kolaylıklarını tercih edenden, standart bir konut isteyene kadar her isteğe göre düzenlenmiş inşaat projeleri mevcuttur. Hatta altyapısı güzel ve gösterişli bir ofise kadar her şey alıcıların gereksinimleri göz önüne alınmıştır.

turkiye-genelinde-insaat-projeleri-nelerdir

ABOUT THE AUTHOR

Benzer Haberler

  • Türkiye’de Başarılı Bir İnşaat Firması Olmak

    Türkiye’de Başarılı Bir İnşaat Firması Olmak

    İnşaat sektöründe bir firmanın başarılı ya da başarısız olması için birçok etken vardır. Bu faktörler arasında maliyet ve bilgi yönetimi, zaman ve risk yönetimi, satış-pazarlama ve kaliteli üretim yer alır. Bunlar haricinde bu sektörde başarıyı inşaat firmaları sahiplerinin eğitim düzeyleri de etkilemektedir. İnşaat sektörü, sürekli gelişen ve büyüyen iş metotları ve teknolojileri ile çok hızlı

YORUM YAP

Eposta adresiniz paylasilmayacaktir. * ile belirtilen alanlar zorunludur.

Ad Soyad *

Eposta *

Firma