Satılık-Kiralık

Satılık Daire Sunumu Nasıl Yapılmalı?

Güçlü bir pazarlama tekniği olan sunum gayrimenkule ait bilgilerin tam ve eksiksiz olarak bilinmesini gerektiriyor. Sunum potansiyel müşteri ile iletişime geçildiği ilk andan itibaren başlıyor. Telefon, faks ya da e-mail yoluyla yapılabileceği gibi yüz yüze de yapılabiliyor. Portföyünüzdeki gayrimenkullerin potansiyel müşteriye uygun şekilde anlatılması ve satışı gerçekleştirme sunumunuzun amacı olmalıdır. Satılık daire sunumu her şeyden önce satılık dairelere ait tüm bilgileri eksiksiz olarak bilmeyi gerektiriyor.

Bilgilendirme ve ikna etme odaklı sunum yapmanız gerekiyor. Müşterilerin sizinle ne zaman etkileşime geçeceği belli olmayacağından sunuma her zaman hazır olmalısınız. Portföyünüze hâkim olduğunu karşınızdaki müşteriye aktarmanız oldukça önemli. Müşterinizi tam bilgilendirme ve müşterinize maksimum fayda sağlama amacı ile sunum hazırlamalısınız. Sunumda ilk temas ikna edici olmak açısından oldukça önemlidir.

Satılık Daire Sunumunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Müşteri için size güvenmek ilk öncelik bunu unutmayın. Güven veren bir ilk karşılaşma sağlamanız gerekiyor.  Bu da tabi öncelikle sizin kendinize güvenmenizi gerektiriyor. Sunumu telefonda ya da mail yolu ile yapmak en son tercih olmalıdır. Bu noktada sadece ön bilgi vererek müşteriyi ofise yönlendirmek en doğrusu olacaktır. Ofis ortamında sunum yapmanız daha etkili olacaktır. Sunumda dikkat emeniz gereken önemli bir nokta müşterinin ihtiyacını anlamaktır. Gelir elde etme amacı, yatırım amacı ve prestij kazanma amacı ile insanlar gayrimenkul almak isteyebilir. Sizin müşteriniz hangi amaçla gayrimenkul almak istiyor önce bunu bilmelisiniz.

Müşterinin ihtiyacını belirledikten sonra elinizdeki gayrimenkul içeriğini filtrelemelisiniz. Yani ihtiyaca göre eleme yaparak hangi gayrimenkuller uygunsa onları önermelisiniz. Satışa sorunsuz olarak hazır olan gayrimenkulleri sunmalısınız. Bakım ya da onarım ihtiyacı olanları sunmamalısınız. Bakımlı temiz ve onarıma ihtiyacı olmayan konutları müşterinize sunmalısınız. Müşterinizin istediği konut özelliklerini iyi anlayarak doğru seçenekleri göstermelisiniz. Müşterinize fayda sağlayacak satılık daire seçeneklerini özenle seçmelisiniz. Yatırım için daire alınıyorsa gelecekte değerinin ne kadar artacağını söyleyebilmelisiniz.

Emlak Müşteri İçin En Faydalı Seçenekleri Sunmak

Emlak müşterisi kendine en fazla fayda sağlayacak seçenekleri görmek ister. Müşterinizin asıl ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan ve maksimum fayda sağlayacak emlak seçeneklerini sunmalısınız. Fiyat değerlendirmesi ve bölge bilgilerini eksiksiz olarak müşterinize aktarmanız önemlidir. Müşteriniz için faydalı olanı yine kendisinden öğrenirsiniz.

Yani çocukları olan bir müşteri okula ve park alanlarına yakın konut tercih edecektir. Ya da yatırım için daire alan birisi o bölgede dairelerin değerleneceğini bilmek ister. Manzaralı bir daire arayan müşteriye manzarası güzel olan satılık daire seçeneklerini göstermelisiniz.

Emlak Müşterisi en zorlu müşteriler arasında yer alır. Çünkü ev satın almak büyük bir adımdır ve müşteriler elbette temkinli olacaktır. Karşılarına tam da istedikleri gibi seçenekler sunmanız size güven duymalarını sağlar. Bu nedenle elinizdeki daire ve konut seçeneklerine hâkim olmanız gerekiyor. Karşınıza çıkacak isteklere anında karşılık gelecek seçenekleri sıralayabilmelisiniz.

Etkili Bir Sunumda En Önemli Silahınız Sorgulama

Etkili bir sunumda karşınızda potansiyel müşterinin isteklerini tam olarak anlamak için doğru şekilde sorgulamanız önemlidir. Hem müşteriyi sıkmadan hem de güven vererek ne istediğini anlamak için doğru soruları sormalı ve sorulan sorulara doğru cevaplar vermelisiniz.

Müşterinizin ilgi ve dikkatini dağıtmayacak şekilde yirmi dakikayı aşmayan bir sunum yapmalısınız. Satılık daire sunumunda etkili olabilmek için doğru bilgileri vermek, ihtiyacı anlamak, doğru sorgulama yapmak, sorulara etkili cevaplar vermek ve güvenilir olmak önemlidir. Etkili bir sunum ikna edici ve eksiksiz bilgi veren sunumdur.

Satılık daire ilanlarımızı incelemek için https://3dkonut.com/satilik-daire bu sayfamıza tıklayabilirsiniz.

satilik-daire-sunumu-nasil-yapilmali

ABOUT THE AUTHOR

Benzer Haberler

 • İstanbul’da En Çok Satılan Daireler Hangi İlçelerde?

  İstanbul’da En Çok Satılan Daireler Hangi İlçelerde?

  İstanbul’da yeni yapılan konut projeleri ile değişen emlak piyasasındaki hareketlilik 3D Konut sitemizden gözlenebilir. İstanbul’da Esenyurt, Beylikdüzü ve Başakşehir en çok daire satılan ilçeler olarak görünürken Esenyurt 6 bin 707 adetlik satışla en önde olan ilçe olarak sitemizde ayrıntılı daire seçenekleri ile sunuluyor. Markalı konut projelerinin fazla olduğu bu bölgelerde satılık daire fiyatlarını ve hangi bölgede

 • 2017 Teslim Konut Projelerinde Fırsatları Kaçırmayın

  2017 Teslim Konut Projelerinde Fırsatları Kaçırmayın

  Günümüzün gözde sektörü olan konut sektörü çok kazandıran ve karlı bir sektördür. Sadece satış yapanlar değil aynı zamanda ev sahipleri de bu kardan pay alabilmektedir.  Bunun için yapılması gereken fırsatları kaçırmamaktır. Gerek TV reklamlarında gerekse de internet mecrasında emlak sektörü ile ilgili reklamları görebilmeniz mümkündür. Bu reklamları takip ederek var olan fırsatlardan haberdar olabilirsiniz. Ev

 • Kartal’daki En Yaygın Satılık Daire Listesi

  Kartal’daki En Yaygın Satılık Daire Listesi

  İstanbul, yalnızca Avrupa yakasından ibaret değil. Anadolu yakası da son yıllarda yapılan yatırımlarla bir cazibe merkezi haline geldi. Hem toplu taşıma ağının genişlemesi, hem de büyük ölçekli konut projelerinin yaygınlaşması Anadolu yakasını geliştirmeye devam ediyor. Önceden merkeze uzak görüldüğü için proje yapılmayan Pendik, Kartal gibi lokasyonlarda, yeni projeler geliştiriliyor. Özellikle Kartal’daki satılık daire projeleri yoğun

 • Toplu Taşıma Araçlarına En Yakın Kartal Satılık Daireleri

  Toplu Taşıma Araçlarına En Yakın Kartal Satılık Daireleri

  İstanbul’da oturuyorsanız şu an pencereden kafanızı çıkarıp dışarı bakın. Her gün yanından geçtiğiniz uzun ve görkemli yapılarla karşılaştınız mı? İstanbul’un yeni yüzü işte bu. İçinde bir insanın ihtiyaç duyabileceği her şeyi karşılamak üzere dizayn edilmiş mekanlarla dolu yeni yapılar. Bu yapılar İstanbul’un her yerinde yükseliyor ve yükselmeye devam edecek. Soru şu; Şu an kirada oturduğunuz

 • İstanbul’daki Metro Projeleri Konut Fiyatlarını Artırıyor Mu?

  İstanbul’daki Metro Projeleri Konut Fiyatlarını Artırıyor Mu?

  Ulaşım olanakları konut fiyatlarını doğrudan etkilerken İstanbul’da hayata geçirilen ve geçirilmesi planlanan metro projeleri satılık daire fiyatlarını arttırıyor. Metro projelerinin bulunduğu bölgelerde konut fiyatlarındaki değişikleri 3D Konut olarak net bir şekilde görmenizi sağlıyoruz. Kartal-Tavşantepe (Pendik) metro hattı, Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı, Bakırköy-Büyükçekmece TÜYAP metro hattı, Üsküdar – Sancaktepe metro hattı, Bakırköy İDO-Bağcılar Kirazlı metro hattı bölgelerinde

YORUM YAP

Eposta adresiniz paylasilmayacaktir. * ile belirtilen alanlar zorunludur.

Ad Soyad *

Eposta *

Firma