Konut Projesi

Konut Sektörü Hayatı Yeniden Şekillendiriyor

 

Konut Sektörü Hayatı Yeniden Şekillendiriyor: Yeni konut projelerinde kaç kişi yaşayabilir dersiniz? Hep birlikte yaklaşan 2018 yılının fırsatlarını öğrenelim.

Ülkemiz kalkınmakta olan bir ülke olup, ülkenin büyük bir kısmı şantiye görünümündedir. Yollar, hava alanları yapılmakta, mega projeler tek tek bitirilmektedir. Birçok insan ev sahibi olmak için fırsat kollamaktadır. Bunun bir sonucu olarak da ülkemizde konut projeleri ardı ardına hayata geçirilmektedir. Gerek devlet eliyle gerekse de özel sektör eliyle birçok farklı konut projesi hayata geçirilmektedir. Yapılan konut projeleri de farklı bir yapıdadır.

Eskinin apartman tarzı konut projeleri yerini site tarzı yapılara bırakmaktadır. Hatta emlak sektöründe site tarzı yapılar tek alternatif haline gelmiştir de denilebilir. Bu site tarzı yapılar aynı zamanda kendi içinde caddeleri, yolları, sosyal alanları ve oyun alanlarını içinde barındırmaktadır. Bu yeni tarz yapılar aslında değişen yaşam koşullarının bir sonucudur.

Günümüz insanı daha az gürültü daha fazla güvenlik istemektedir. Yeni yapılan konut projeleri bu hususları dikkate aldığı gibi aynı zamanda şehir içi ulaşımı da göz önünde bulundurarak konut projeleri üretmektedir.

Yeni Konut Projeleri Yeni Yaşam Alanları Ortaya Çıkarmaktadır

Günümüzde yapılan ve halen devam eden konut projelerine bakıldığında genel konseptin doğa ile uyumlu yapılar olduğu görülmektedir.  Özellikle büyükşehirlerde konut projelerinin teması doğa olmaktadır. Bunun yanı sıra akıllı ev teması da revaçtadır.

Yapılan projeler aslında yeni bir hayat tarzının da habercisidir. Artık insanlar mini şehirlerde yaşamayı tercih etmektedirler. Site tarzı içerisinde koşu yolları olan, doğa ile barışık, güvenlikli, sosyal imkânları gelişmiş konut projeleri günümüz insanının ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkarılmış projelerdir.  Bu projeler çok sayıda insanın bir arada yaşayabileceği şekilde tasarlanmaktadır.

Asıl yenilik: Yeni Konut Projelerinde Kaç Kişi Yaşayabilir?

Eskinin emlak dünyasında apartman tarzı yapılar yapılmakta ve bu binalarda 20-30 aile bir arada yaşayabilmekteydi. Neredeyse küçük bir köy kadar nüfus bir apartmanda yaşamaktaydı. Günümüzde durum değişmiştir. Günümüzde site tarzı birden fazla yapının bir arada bulunduğu çok katlı konut projelerinde yüzlerce aile bir arada yaşayabilmektedir. Hatta kimi toplu konutlarda bu sayı binler ile ifade edilmekte olup, küçük bir ilçe hüviyeti taşımaktadır.

Yeni konut projeleri aynı anda çok sayıda insanın bir arada yaşayacağı tarzda hazırlanmaktadır. Binlerce insanın bir arada bulunduğu çok katlı gökdelen tipi yapılar ile donatılmış şık ve gösterişli konut projeleri, bu kadar insanın diğer ihtiyaçları için çeşitli yapılar ile de zenginleştirilmektedir. Sosyal alanlar, sinema ve etkinlik alanları, marketler, siteler bu insanların ihtiyaçları gözetilerek inşa edilmekte ve konut projelerine dahil edilmektedir. Ayrıca bu kadar insanın güvenliğini sağlamak için çeşitli özel güvenlik çalışmaları da projeye dahil edilmektedir.

Toplu yaşamın tüm detayları düşünülerek hazırlanan bu projeler ile mini şehirler ortaya çıkmaktadır. Gümünüz insanı değişen ihtiyaçları nedeniyle artık bu tarz yapılarda hayatını sürdürmektedir.

konut-sektoru-hayati-yeniden-sekillendiriyor

ABOUT THE AUTHOR

Benzer Haberler

 • Konut Sektöründe Neler Oluyor

  Konut Sektöründe Neler Oluyor

  Konut sektöründe gerçekleşen dalgalanmalar ve buna bağlı olarak süregelen yatırım hırsı ile birlikte taşınmazın her zamanki önemini koruduğu aşikârdır. Konut piyasası 2016 yılının ilk yarılarında yaşadığı durgunluğu yılın ikinci yarısında da artarak devam ettirmiş buna bağlı olarak da taşınmaza yatırım sayısında azalma gözlenmişti. Ancak 2017 yılının ilk aylarında konut sektöründe yeni bir canlanma ile gerek

 • 2017 Teslim Konut Projelerinde Fırsatları Kaçırmayın

  2017 Teslim Konut Projelerinde Fırsatları Kaçırmayın

  Günümüzün gözde sektörü olan konut sektörü çok kazandıran ve karlı bir sektördür. Sadece satış yapanlar değil aynı zamanda ev sahipleri de bu kardan pay alabilmektedir.  Bunun için yapılması gereken fırsatları kaçırmamaktır. Gerek TV reklamlarında gerekse de internet mecrasında emlak sektörü ile ilgili reklamları görebilmeniz mümkündür. Bu reklamları takip ederek var olan fırsatlardan haberdar olabilirsiniz. Ev

 • Kartal’daki En Yaygın Satılık Daire Listesi

  Kartal’daki En Yaygın Satılık Daire Listesi

  İstanbul, yalnızca Avrupa yakasından ibaret değil. Anadolu yakası da son yıllarda yapılan yatırımlarla bir cazibe merkezi haline geldi. Hem toplu taşıma ağının genişlemesi, hem de büyük ölçekli konut projelerinin yaygınlaşması Anadolu yakasını geliştirmeye devam ediyor. Önceden merkeze uzak görüldüğü için proje yapılmayan Pendik, Kartal gibi lokasyonlarda, yeni projeler geliştiriliyor. Özellikle Kartal’daki satılık daire projeleri yoğun

 • Pendik’te Tanışmanıza Neden Olacak 5 Yeni Konut Projesi

  Pendik’te Tanışmanıza Neden Olacak 5 Yeni Konut Projesi

  İstanbul’un en değerli ve güzel ilçelerinden biri olan Pendik yeni konut projeleriyle değerine değer katıyor. Konut projelerinin bir kısmının özel firmalar tarafından yapılması ve diğer bir kısmının toplu konut projesi olması da gözlerden kaçmıyor. Bulunduğu yer açısından çok değerli bir konumda olan Pendik ulaşım açısından hava olsun kara olsun her yere kolayca gidebilme imkânı da sağlıyor.

 • Türkiye’de Konut Sektörü Nereye Gidiyor?

  Türkiye’de Konut Sektörü Nereye Gidiyor?

  Türkiye gelişmekte olan bir ülke olup, dünyanın en hızlı büyüyen ülkeleri arasında yer almaktadır. Ülkemizin gelişmesinde önemli bir yer tutan bir sektörde inşaat sektörüdür. İnşaat sektörü adeta büyümenin lokomotifi haline gelmiş olup, binlerce insan yurt içi ve yurt dışındaki projelerde istihdam edilmektedir. Bunun yanı sıra birçok müteahhitlik firması da üstlendikleri devasa projeler ile dünyada adından

YORUM YAP

Eposta adresiniz paylasilmayacaktir. * ile belirtilen alanlar zorunludur.

Ad Soyad *

Eposta *

Firma