Genel

İnşaat Firması Kurmak İsteyenler Burada Toplanıyor

Günümüzde inşaat sektörü oldukça revaçta görünüyor. Getirisi ve götürüsü hesaplandığı zaman yapabileceğiniz en karlı işlerden bir tanesi. Eğer doğru koşulları sağlayabilirseniz bu işten fazlası ile gelir elde edebilirsiniz. İnşaat sektörü her zaman talep gören bir sektördür ve dolayısı ile kazanç sağlamak çok kolaydır.

İnşaat firması nasıl kurulur; İnşaat alanında deneyiminiz var ise ve kendi şirketinizi kurmak istiyorsanız, bu yola çıktığınızda karşınıza çıkacak engelleri ve riskleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bu riskleri göze alarak harekete geçmeden önce yapılması gereken gereklilikleri, kanuni zorunlulukları ve iş ile ilgili temel noktaları en ince ayrıntısına kadar incelemeniz gerekmektedir.

İnşaat Şirketi Nasıl Kurulur?

İnşaat firmaları nasıl kurulur sorunuza tüm detayları ile yanıt vermek gerekirse, inşaat şirketi kurmadan önce ilk düşünmeniz gereken şey ayırdığınız bütçe ve finansmanınızdır. Materyalleri, aletleri ve iş gücünü almak için yeteri kadar bütçeniz yok ise başlangıç için gereken tutarı ayarlamanız gerekmektedir.

Aynı zamanda sadece finansman ile kalmayıp kendinizi koruma altına almalısınız. Kendinizi koruma altına alabilmek için de gereken tüm izinleri almalı ve iş yerinizde kendiniz de dâhil olmak üzere tüm çalışanlarınız için sigorta yaptırmalısınız.

İhtiyacınız olan finansman miktarı, tasarladığınız projenin büyüklüğü ile doğru orantıda değişkenlik gösterecektir. Bunun yanı sıra projenizde değişiklikler, ilaveler ve süsleme gibi küçük detaylara yer verecekseniz, kredi aracılığı ile materyaller ve aletler alabilirsiniz. Fakat bu tür işlerde atlanmaması gereken önemli bir konu vardır. Faiz her daim karınızı yer. Bu nedenle tamamlama tarihine uyduğunuzdan ve müşterilerinizden ücretlerini zamanında topladığınızdan emin olmalısınız.

İnşaat İşinizi Kolaylaştırmaya Yönelik İpuçları

Bir proje tasarlarken ve bu proje hakkında teklif verirken harcayacağınız maliyeti doğru hesaplamanız gerekmektedir. Daha fazla iş alabilmek için müşterilerinize düşük fiyat vermeniz durumunda çok kısa bir süre içerisinde elde ettiğiniz kazancı tüketir ve durumu bir felaket ile sonuçlandırabilirsiniz. Teklifiniz çok yüksek olursa, daha yerleşik ve stabil müşterileri olan rakipleriniz bu durumda sizi yenecektir.

Müşterilerinize karşı rekabetçi bir teklif nasıl verilir hakkında herhangi bir bilgi sahibi değilseniz, bu konu hakkında acilen kendinizi geliştirmelisiniz. Ya da farklı bir ihtimal sizin yerinize bu işleri yapabilecek alanında uzman ve güvenilir birisini bulmalısınız.

Malzemeleri alacak ve potansiyel kazaları, müşteriyi koruyacak bir sigortayı yaptıracak maliyeti hazırlamışsanız, bu aşamadan sonra harcamalarınızı teknik eleman gücüne çevirmelisiniz. Her şeyi denetleyebilmek için sürekli iş yerinizde olma gibi bir hedefiniz var ise teknik eleman gücünüzü kolaylıkla yönetebilir durumda olacaksınız. Fakat işlere elinizi sürmek gibi bir niyetiniz yok ise çalışma programlarınız doğrultusunda işleri yürütebileceğinden ve doğru yapabileceğinden emin olacağınız güvenilir ve deneyimli birisini işe almalısınız.

Ve Firma Tanıtımınız; Reklam!

Yeni bir şirket kurduğunuz için her daim küçük işler ile başlayın. Başarı ile sonuçlanan işleriniz sayesinde birileri sizlere referans olmaya başlayacak. Dolayısı ile ağızdan ağıza pazarlama ile reklam yapmaya başlamış olacaksınız. Reklam amaçlarınızı belirleyin ve bu amaçlar doğrultusunda hedeflediğiniz yerlere kendinize ait reklam tabelaları yerleştirin.

Güncel projeleriniz için verdiğiniz teslim sözlerini aksatmadan, potansiyel müşteri portföyünüzü genişletecek ve bu müşteri kitlenize ilgili tahminlerde bulunabilecek birisini işe alın. Firmanız zamanla büyüyecek ve büyüdükçe belli projelere yardımcı olmaları için ek personel ihtiyaçlarınız ortaya çıkacak. Planlamayı düzenli yapar ve ihtiyacınız kadar işe alım gerçekleştirirseniz bu da size daha fazla kazandıracaktır.

Son olarak çevrenizde bulunan yapı denetim görevlileri ile mutlaka iyi ilişkiler geliştirmelisiniz. İhtiyacınız olduğu zaman yapılamayacak durumlarda bile sizlere bu konuda destek olma, kuralları esnetme ihtimalleri artacaktır. İnşaat firması nasıl kurulur hakkında bilgi sahibi olmanız gereken tüm detaylar yukarıdaki gibidir.

insaat-firmasi-kurmak-isteyenler-burada-toplaniyor

ABOUT THE AUTHOR

Benzer Haberler

 • Konut Pazarlamada En Etkili Yöntemler

  Konut Pazarlamada En Etkili Yöntemler

  Reklam ve pazarlama aşaması bir ürünün satışı esnasındaki en önemli faktördür. Başarılı bir strateji uygular ve bu yolda ilerlediğiniz sürece başarı her zaman kaçınılmaz olacaktır. Fakat ürünün kendisini sattığı durumlara güvenerek üzerine bir şeyler koymadan beklediğiniz an mutlak ki kaybetmeye başladığınız an olacaktır. Konut nasıl pazarlanır sorunuza cevaben konut pazarlarken dikkat etmeniz gereken noktalar ve

 • 3 Boyutlu Projeler Geri Döndü!

  3 Boyutlu Projeler Geri Döndü!

  İnşaat projelerinin, bilgisayarda hazırlanan 3 boyutlu birebir modelleri uygulamamız geri döndü! 3 boyutlu projeler listemiz ile onlarca konutu oturduğunuz yerden incelemeniz artık mümkün!   Ev almak istiyorsunuz, birçok projeden beğendiniz fakat “Nasıl gideceğiz bu kadar satış ofisine?” diye kara kara düşünmeye başladınız? Haklısınız tabi. Özellikle İstanbul’dan ev almak isteyenler için bir satış ofisinden diğerine giderken

 • Konut Krizi Bitti Mi?

  Konut Krizi Bitti Mi?

  2003 yılında küresel boyutta yaşanan konut krizinin tam anlamıyla atlatılmış olduğunu söylemek çok da olası değil. AB ülkelerinden başlayan emlak krizini her ülke değişik stratejiler uygulamak suretiyle çözme yoluna gitti ancak başarı oranı yüzde yüz olan bir girişim olmadı. ABD ve İspanya‘nın uyguladığı stratejiler içinde son çare olarak yapılmış ama satılamamış boş konutları yıkma yolu

 • Emlakçının Görevleri Nelerdir?

  Emlakçının Görevleri Nelerdir?

  Emlakçı, bir ücret karşılığında, gayrimenkule ilişkin sözleşmelerin yapılması konusunda taraflar arasında aracılık etmeyi meslek edinmiş kişidir. Borçlar Kanunu emlakçılığı ya da emlak komisyonculuğunu şöyle tanımlar: “Tellallık, bir akittir ki, onunla tellal, ücret mukabilinde bir akdin yapılması imkanını hazırlamaya veya akdin icrasına tavassut etmeye memur edilir. Tellallık umumi surette vekalet hükümleri caridir. Gayrimenkul tellallığı akti yazılı

 • Kanal İstanbul Etrafındaki Tüm Konut Projeleri Burada!

  Kanal İstanbul Etrafındaki Tüm Konut Projeleri Burada!

  Kanal İstanbul’un geçeceği güzergâhta adı geçen Küçükçekmece, Başakşehir, Esenyurt ve Arnavutköy’ün, şehrin gelecek vadeden bölgeleri arasına girmesiyle yatırım amaçlı ev sahibi olmak isteyenler, markalı konut projelerine yöneldi.   Kanal İstanbul projesinin gündeme gelmesi ile mayıs ayında satılık dairelerde Başakşehir’de ortalama metrekare fiyatları 3 bin 458 TL, Küçükçekmece’de 3 bin 375 TL, Arnavutköy’de 2 bin 170

YORUM YAP

Eposta adresiniz paylasilmayacaktir. * ile belirtilen alanlar zorunludur.

Ad Soyad *

Eposta *

Firma