Haberler

En Güncel Emlak Haberlerinden Her An Haberdar Olun

Her gün farklı kararların alındığı ve farklı değişkenliklerin yaşandığı bir dönemdeyiz. Bu dönemde bir gün içerisinde aldığımız haber ile ikinci günü göremez durumdayız. Konut sahibi olmak isteyenler ve emlak haberleri ile ilgilenenleri buraya topluyoruz. 3D Konut olarak en güncel emlak haberlerini sizler ile buluşturuyoruz.

2018 Yılında Avrupa’da Gayrimenkul Trendleri

2018 yılını beklediğimiz ve 2017 yılının son günlerine girdiğimiz bugünlerde ULI ve Pwc’nin gayrimenkul yatırımcıları için yönlendirici araştırma, Gayrimenkulde Gelişen Trendler Avrupa 2018 raporunun sonucu İstanbul’da yapılan bir toplantı ile tartışıldı ve kamuoyuna sunuldu. Rapor sonuçlarına baktığımızda 2018 yılı içerisinde gayrimenkul konusunda yaşanacak güzel olaylar bizleri bekliyor.

Geride bıraktığımız yıla oranla, 2018 yılı içerisinde %10 daha iyimser sonuçlar ile karşımızda. Yapılan araştırmaya katılan katılımcıların %50’si 2018 yılı içerisinde elde ettikleri kar ve çalışan sayısının artacağını öngörüyor. %42’lik dilim ise yine 2018 yılı içerisinde ticari güvenin artacağı yönünde görüşlerini paylaşmış. Ticari güven konusundaki araştırma sonuçları 2017 yılı içerisinde %32’lik dilim içerisinde seyrediyordu. Bu alandaki artık herkesi sevindirdi.

Hüküm Giymiş Kişiler Emlakçılık Yapamayacak!

Ticaret Bakanlığı ve Gümrük’ün ev alımı, kiralama ve ev satımı işlemleri ile ilgili ticaret sektöründe yeni düzenleme için görüşmeler henüz sonuçlanmadı. Yeni yasa taslağında, affedilmiş olsa bile gayrimenkul danışmanlığı yapamayacaklar.

ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, toplantıdan döndükten sonra yeni yasa taslağı hakkında bilgi vererek, bu durumun işleri daha da zorlaştıracağını, herhangi bir suçtan hüküm giymiş ya da iflas etmiş kişileri hayata tekrar kazandırabilmek için ülke olarak bir şeyler yapmamız gerektiğini savunur şekilde açıklama yaptı.

Yasanın 21. Maddesi gereği, isteyen herkes rahatlıkla gayrimenkul ofisi açamayacak, gayrimenkul ofisleri için ruhsat alınması zorunlu hale getirilecektir. Diğer iş yerlerinin iş ve işçi güvenliği için bazı kriterleri karşılamasının zorunlu olduğunu bu nedenle ruhsat alma zorunlulukları bulunduğunu fakat bu durumun gayrimenkul ofisleri için tekrar değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Kredi İle Konut Alacaksan, Mutlaka Dikkat Et!

Bulunduğumuz dönem içerisinde, konut satın alımlarının azımsanamayacak kadar büyük bir bölümü konut kredisi ile alınmaktadır. Fakat hem alırken, hem de satarken talep edilen krediye göre konut alınması son derece büyük önem taşımaktadır. Bankaların konut kredisi verebilmek için zorunlu kıldığı bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı;

 • Yeni yapılan konutlarda, kredi verilebilmesi için konutun %80’nin tamamlanmış olması gerekmektedir.
 • Dubleks dairelerin, konut mevzuatına aykırı şekle sokulması durumunda kredi onaylanmaması ihtimali yüksektir.
 • Konut niteliğinin tapuda “Mesken” olarak yer alması gerekmektedir.
 • Konuta ait plan ya da projenin belediye tarafından onaylanmış olması gerekmektedir.
 • Konut üzerinde, belediyeden onay alınırken sunulan plan ya da proje dışında değişiklik yapılması durumunda kredi onaylanma noktasında sorun yaşamanız olasıdır.

Herkesin Merak Ettiği TAKS Uygulaması Nedir?

Yeni yapılan konutlarda sürekli olarak duyduğumuz fakat birçok kişi tarafından bilinmeyen bir terimdir TAKS. Peki, bu TAKS nedir?

TAKS açılımı, yeni yapılan binalar için taban alt kat sayısıdır. Bir inşaat yapılmaya başlanılmadan önce taban alanı belirlenir. TAKS tam olarak bu durumda devreye girer. Çünkü inşaata ait taban alanı TAKS sayesinde belirlenir ve plan buna göre gerçekleştirilir. Mevzuat üzerinde ise tam olarak tanımı “Taban alanının imar parseli alanına oranıdır.” Olarak geçmektedir. Genel anlamda proje ve iş sahipleri bu konuda bilgi sahibidir. Fakat bizlerin de bilgi edinmesi için paylaşılan bir haber metnidir.

en-guncel-emlak-haberlerinden-her-an-haberdar-olun

ABOUT THE AUTHOR

Benzer Haberler

 • 2018 Yılında Emlak Konusunda Neler Değişecek

  2018 Yılında Emlak Konusunda Neler Değişecek

  Emlak haberleri 2018 yılı içerisinde emlak alanında neler olacağı, vergi oranlarının ve tutarlarının ne kadar değişkenlik göstereceği, vergi ödemeleri için verilen son tarihler ve daha fazlası ev sahiplerini son derece ilgilendiren ve merak edilen konular arasında. Bakalım Emlak haberleri 2018 yılı incelendiğinde bizlere hangi sürprizleri ile geliyor ve yeni yılda hayatımızda neler değişecek? Ev Almak

 • İnşaat Firmaları Size Özel Hazırladığı İnşaat Kampanyaları ile Hizmetinizde

  İnşaat Firmaları Size Özel Hazırladığı İnşaat Kampanyaları ile Hizmetinizde

  İnşaat alanında uzmanlaşmış, birçok projeye imza atmış adını altın harflerle yazdırmayı amaçlayan birçok inşaat firması, gece gündüz çalışıyor. Çıtayı yükseltmek, var olan kaliteyi daha da perçinlemek adına canla başla çalışan inşaat firmaları sundukları konutlar ile ilgi çekiyor, talep görüyor. Tam bir ekip çalışması olan inşaat sektöründe, büyük firmalar bu bilince yeterince sahip. Bu anlamda her

 • Emlak Haberleri Güncel Olarak Sayfamızda Yerini Alıyor

  Emlak Haberleri Güncel Olarak Sayfamızda Yerini Alıyor

  Emlak piyasası sürekli bir aktivite ve gelişme içindedir. Yeni projeler başlar, yeni yasal düzenlemeler gelir, bölgelerin imar şartnameleri değişir, konut birim maliyetleri farklılaşır, teknolojik yenilikler konut üretimine yansır, buna benzer pek çok gelişme emlak piyasasında hareketliliklere neden olur. Emlak haberleri sıcağı sıcağına edinilmesi gereken bilgilerdir. Google Earth tabanlı dünyada ilk ve tek sayfa olan 3Dkonut.com

YORUM YAP

Eposta adresiniz paylasilmayacaktir. * ile belirtilen alanlar zorunludur.

Ad Soyad *

Eposta *

Firma